تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / اصلاح آیین‌نامه نمایشگاه کتاب تا ماه آینده/ احکام شورای سیاست‌گذاری به زودی امضا می‌شود- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

اصلاح آیین‌نامه نمایشگاه کتاب تا ماه آینده/ احکام شورای سیاست‌گذاری به زودی امضا می‌شود- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

قادر آشنا مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به بازنگری آیین‌نامه نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: همان طور که وعده کرده بودیم، بازنگری در آیین‌نامه را شروع کردیم، با همه صاحبان نشر و گروه‌های صاحب‌نظر مکاتبه و خواهش کردیم نظرشان درباره بازنگری در آیین‌نامه را ارائه کنند.

وی ادامه داد:‌ بر این اساس آیین‌نامه را در شبکه‌های اجتماعی و سایت موسسه قرار دادیم تا دوستان دسترسی داشته و هر نکته‌ای درباره آیین‌نامه دارند،‌ را بگویند‌، ما بنا داریم ظرف یکی دو ماه آینده  آیین‌نامه را اصلاح و به تصویب و تایید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برسانیم و با تایید وی آن را به عنوان آیین‌نامه کلی نمایشگاه محسوب کنیم.

آشنا با انتقاد از تغییرات هرساله در آیین‌نامه نمایشگاه کتاب گفت،‌ ما هر سال در ایام نمایشگاه کتاب تغییراتی را در بخش‌های مختلف آیین‌نامه ایجاد می‌کردیم درحالبیکه آیین‌نامه نمایشگاه باید متقن بوده و همه صاحب‌نظرات روی آن نظر داده باشند. در عین حال می‌توان در کنار داشتن یک آیین‌نامه ثابت در هر دوره بر اساس مصوبات داخلی تغییراتی را لحاظ کنیم که این تغییرات تغییرات اجرایی است نه آیین‌نامه‌ای.

 وی با اشاره به آغاز فعالیت دبیرخانه سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت:  ما  کارها را آغاز کرده‌ایم و امیدواریم که احکام شورای سیاست‌گذاری به زودی امضا شود تا ما بتوانیم عملیات اجرایی و انتخاب زمان و شعار نمایشگاه را آغاز کنیم.

آشنا هم‌چنین از موجود بودن چهار گزینه برای انتخاب به عنوان کشور مهمان ویژه برای دوره آتی خبر داد و گفت: به زودی تکلیف مهمان ویژه را مشخص خواهیم کرد.

مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی از تاکید و قصد وزیر فرهنگ برای هر چه سریعتر شروع شدن فعالیت‌های اجرایی برگزاری نمایشگاه سال آینده خبر داد و گفت:  ما منتظر احکام اعضای شورای سیاست‌گذاری هستیم‌، تا مکان نمایشگاه نیز زودتر انتخاب شود‌، من پیش از این نیز گفته‌ام که باید ببینیم،‌ مکان‌هایی که در اختیار قرار می‌گیرد چگونه است؟ چه خدماتی ارائه می‌دهند؟ می‌توانند جوابگوی نیاز نمایشگاه باشند یا خیر؟

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

چرا حضرت عبدالعظیم (ع)، سیدالکریم نامیده شد؟- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، چهارشنبه ۲۹ خرداد و ۱۵ شوّال مصادف با سالروز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *