خانه / دسته‌بندی نشده / بام سبز، همون روف گاردن فیلم‌ هالیوودی!

بام سبز، همون روف گاردن فیلم‌ هالیوودی!

امروزه دیگر طراحی ساختمان سبز همراه با بام سبز (Roof garden) مفهومی جدید برای خانه‌های سازگار با محیط زیست نیست، مدت‌هاست بام‌های سبز برای خانه‌های دوست‌دار محیط زیست بسیار جذاب هستند. باغ سبز همراه با چمن و انواع درختچه‌ها و بوته‌ها، فضایی چشم‌گیر پدید می‌آورد. طراحی ساختمان سبز همراه با روف گاردن در آینده‌ای کوتاه مزایای زیادی به وجود می‌آورد. همراه چیدانه و گروه معماری آرچی پرژن باشید!


بام سبز، سقف نفس می‌کشه!

خانه‌های سازگار با محیط زیست دارای بام سبز بخشی از معماری پایدار معاصر است. هدف معماری پایدار ایجاد بنایی سبز است که زیبا، کارا و راحت باشد و به سبک زندگی و فرهنگ پایدار خانواده و جامعه کمک کند. ساختمان پایدار با سقف زنده، نمونه‌ای از معماری پایدار است که برای ایجاد شهرهای سالم پیشنهاد می‌گردد. علاقه به معماری پایدار در پاسخ به نگرانی‌های زیست محیطی و تغییرات اقلیمی بطور مداوم گسترش می‌یابد، اما در واقع بنای پایدار به همراه بام سبز هزاران سال پیش ابداع شد. ساخت بناهایی سازگار با محیط زیست به همراه بام سبز باعث ایجاد حس نزدیکی به طبیعت می‌شود و امکان‌پذیر و جذاب می‌باشد.

مطلب پیشنهادی: طراحی بام سبز، ۲۰مدل روف گاردن در ساختمان‌های ایرانی!


بام سبز، موثر در کاهش هزینه‌ها و صرفه‌جویی در مصرف انرژی!

بام سبز دارای پوشش چمن، سبب کاهش دمای داخل ساختمان در تابستان می‌شود. همچنین خانه‌های سازگار با محیط زیست دارای پوشش چمن در زمستان گرم‌تر می‌باشد. بام سبز به طور قابل توجهی هزینه تهویه هوا و گرمایش را کاهش می‌دهند. همچنین طراحی بام سبز با حضور چمن اثر گرمای شهری را کاهش می‌دهد. (در شهر پوشش تیره سقف در هزاران ساختمان، گرمای خورشید را جمع کرده و درجه حرارت را در فضای شهرها افزایش می‌یابد). پوشش سبز در محوطه ها و پشت بام‌ها میزان روان آب باران و برف در پیاده رو ها و سطح بام‌ها کاهش می‌دهد. امروزه پوشش سبز زنده شامل چمن و بوته‌ها در بام‌ها عنصری از تکنولوژی ساخت بناهای مدرن سازگار با محیط زیست است که اکسیژن تولید می‌کنند و هوای شهرها را تصفیه و پاک می‌کند.

مطلب پیشنهادی: بام سبز و آنچه برای اجرای آن لازم است بدانیم!


بام سبز، کارایی؟ بسیار کارآمد!

معماری پایدار، خانه‌های زیست پذیری را شکل می‌دهد که دارای بام‌ سبز با درختچه‌ها و بوته‌های متنوع است و در عین حال فضایی را برای لذت بردن افراد از بازی، پیاده‌روی، خوردن و استراحت کردن حتی بیش‌تر از محوطه سطح زمین فراهم می‌آورد.

مطلب پیشنهادی: هزینه اجرای بام سبز، اجرای یک روف گاردن زیبا چقدر کار دارد؟


مسائلی که پیش رو خواهیم داشت: 
– چگونه با بودجه‌ای مشخص می‌توان خانه‌ای دوست‌دار محیط زیست بنا کرد؟
– اتوماسیون هوشمند، هزینه صورتحساب برق را کاهش خواهد داد.
در سراسر جهان به ویژه کشورهایی که از توسعه علمی و فنی گسترده‌تری برخوردارند ایجاد بام‌های سبز توسط مدیران شهرها تشویق می‌شود و افرادی که تصمیم به زندگی در خانه‌های دوست‌دار محیط زیست به همراه بام سبز دارند، حمایت مالی قابل توجهی را برای طراحی و ساخت ساختمان سبز دریافت می‌کنند. شما می‌توانید برای مشاهده‌ی نمونه کارهای بیش‌تر به پروفایل گروه معماری آرچی پرژن در چیدانه مراجعه کنید!

همراه چیدانه باشید!

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

بازسازی ساختمان ایرانی، ایده‌های کارآمد در یک منزل مسکونی

همیشه تغییر و بازسازی ساختمان، برای ساکنین آن جذاب و مهیج است. امروز قصد داریم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *