تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / برای ترویج اسلام ناب و مفاهیم واژگون شده آن با چشم خون‌بار می‌جنگیم- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

برای ترویج اسلام ناب و مفاهیم واژگون شده آن با چشم خون‌بار می‌جنگیم- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در سیزدهمین همایش حکمت مطهر که صبح امروز در دانشکده صداوسیما برگزار شد با اشاره به اینکه رسالت اکنون ما عزم و اراده برای ادامه دادن به مسیر انبیاء الهی برای تحقق تمدن بین‌الملل توحیدی و ظهور ولایت عظمی است، گفت: علت اساسی اسلام‌گریزی گروهی از مردم تعلیمات غلطی است که به این نام داده می‌شود و برای ترویج اسلام ناب و مفاهیم واژگون شده آن با چشم خون‌بار می‌جنگیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: یکی از مضامین حکمت، باطن‌بینی و ژرف‌نگری است. رهبری درباره امام (ره) می‌گویند، امام حکیم بود. حکیم به باطن نظر می‌کند. اگر بخواهیم در عالم تمثیل آن را بیان کنیم حکیم مانند باغبانی است که هم به آب‌هایی که روی زمین است واقف است و هم به آب‌هایی که در زیر زمین است.

وی افزود: یکی از بزرگان حوزه علمیه خاطره‌ای نقل می‌کرد مبنی بر اینکه قرار بود به دیدن شهید مطهری در مدرسه عالی شهید مطهری برود چون این طلبه دیر رسید شهید مطهری مدرسه را ترک کردند و به دانشگاه تهران رفتند این طلبه هم به سراغ ایشان در دانشگاه تهران رفت، به گفته وی وقتی این طلبه جوان مسئله خود را برای شهید مطهری بیان کرد ایشان پیش از آنکه جواب مسئله او را بدهد، مسئله‌های او را به‌صورت عمیق‌تر تحویل خودش داد و به‌نوعی به ریشه‌های مسئله ذهنی آن طلبه هم اشاره کرد. به گفته این طلبه، شهید مطهری بسیار هم مهربان و متین بودند و این از خصلت‌های یک حکیم است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: اینکه دین‌شناس باید متناسب با مسائل روز به مسائل بپردازد گاهی ما را به این سمت می‌برد که ما فکر می‌کنیم باید سراغ مسائل نوپدید برویم. امّا یکی از نشانه‌های به‌روز بودن فرد دین‌شناس، این است که باورهای بنیادی و اساسی دین را متناسب با نیازهای جامعه خودش بازخوانی کند.

وی در ادامه به نقل خاطره‌ای از رهبر معظم انقلاب پرداخت و توضیح داد: در یکی از مجلات دهه ۶۰ خاطره‌ای از رهبری نقل‌شده بود مبنی بر اینکه در یک جلسه‌ای با حضور ایشان شهید مطهری و شهید بهشتی قرار بود موضوع نظام اندیشه دینی موردبحث قرار گیرد. از بحث‌هایی که در این جلسه انجام‌شده کاملاً مشخص است اندیشه حضرت آقا و شهید مطهری بسیار با یکدیگر قرابت و هماهنگی دارد. شهید مطهری بارها به این موضوع اشاره‌کرده که نوشته‌های بنده همه یک هدف دارد و آن‌هم اینکه اسلام اصیل و ناب که ناشناخته است، شناخته شود. علت اساسی پرداختن من به این موضوعات هم این است که در اذهان عمومی مفاهیم واژگونه دینی رسوخ پیداکرده است. بحث درباره نظام اندیشه دینی هم برای اصلاح تلقی کلان اسلام ضرورت دارد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در پایان گفت: یکی از مطالبات رهبری که به‌صورت مکرر بیان کردند این است که تلقی کلان از اسلام دچار مخاطره شده و باید تغییر پیدا کند. نظام اندیشه امروز باید متناسب با نیازهای اساسی و روزآمد ما مبتنی بر نظریات رهبری، شهید مطهری و امام عرضه شود. امیدواریم همایش حکمت مطهر در جهت عرضه این نظام قدم بردارد.

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ناشران، نمایشگاه کتاب و اندک کتاب‌های تئاتری‌ تازه- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، نمایشگاه کتاب امسال دست پر چندانی برای تئاتر ندارد. وضعیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *