خانه / دسته‌بندی نشده / برگزاری دوره تربیت پژوهشگری «امداد فرهنگی»- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

برگزاری دوره تربیت پژوهشگری «امداد فرهنگی»- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم دوره تربیت پژوهشگری «امداد فرهنگی» با همکاری دانشگاه جامع امام حسین (علیه السلام) برگزار می کند.

«امداد فرهنگی» نوعی از مواجهه با َآسیبهای اجتماعی است که سعی می‌کند متناسب با ویژگی‌های بومی اسلامی- ایرانی با تاکید بر حوزه پیشگیری از وقوع آسیب با رویکرد مددکارانه به مواجهه با آسیب‌دیدگان بپردازد.  امدادگر فرهنگی فرد، گروه یا نهادی است که تلاش می‌کند مبتنی بر دانش دینی و ظرفیت‌های فرهنگی بومی منطقه، از وقوع و یا تشدید آسیب فرهنگی اجتماعی جلوگیری کرده و مسیر رشد و ارتقای فرد و جامعه را فراهم سازد.

این دوره  با هدف تقویت دانش و محتوای امداد فرهنگی برگزار می‌شود و  هدفش  تربیت پژوهشگرانی است که بتوانند دانش ضمنی امدادگران فرهنگی را به دانش آشکار و مکتوب تبدیل کنند.

یکی از مهمترین معیارهای پذیرش نهایی، داشتن توان و سابقه پژوهشگری میدانی (خصوصا پژوهش‌های کیفی و مصاحبه‌محور) و سابقه انجام فعالیت‌های امدادگری فرهنگی و تبلیغی است. (لازم به ذکر است پذیرش نهایی بعد از بررسی رزومه ثبت‌نام کنندگان و انجام مصاحبه تخصصی انجام خواهد شد)

دوره تربیت پژوهشگر امداد فرهنگی، در بازه زمانی حدود ۶ ماه انجام خواهد شد. در گام اول و طی اردوی ۳ روزه وسف، شرکت‌کنندگان با اهداف دوره و روش‌های انجام پژوهش آشنا خواهند شد. بعد از آن شرکت‌کنندگان در قالب گروه‌های ۵-۶ نفره تحت نظر یک استاد خبره به عنوان راهنمای گروه در موضوعی مشخص فعالیت پژوهشی انجام خواهند داد.

هر یک از اعضا باید در مدت زمان ۶ ماهه ضمن انجام تعدادی مصاحبه و مطالعه منابع مرتبط گزارش پژوهشی را متناسب با نظر استاد و راهنمای گروه ارائه کند.اعضای هر گروه به صورت ماهانه یا دو هفته‌ای (متناسب با نظر استاد گروه)، جلسات همفکری و آموزشی خواهند داشت.

لازم به ذکر است متقاضیان زیر ۴۰ سال که دارای  سطح ۳  و یا کارشناسی ارشد پذیرش خواهند شد.گواهی دوره بعد از اتمام دوره و انجام فعالیت‌های پژوهشی اعضا ارائه خواهد شد و متناسب با فعالیت‌های پژوهشی، مبلغی به عنوان حق پژوهشی به اعضا ارائه خواهد شد.

دوره در بازه زمانی ۱۶ الی ۱۸ مرداد ماه در  شهر مقدس قم، دهکده فرهنگی وسف برگزار می شود که بر ثبت نام تا تاریخ ۳۱ تیرماه  به سایت el.balagh.ir  می توان مراجعه کرد و یا  از ساعت۹ الی ۱۳ با شماره ۰۲۵۳۱۱۵۴۴۳۷ تماس گرفت.

انتهای پیام/*


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

راهنمای خرید موکت، ویژگی های یک انتخاب ایده آل!

استفاده از موکت در دکوراسیون منزل یکی از راه های رایج و البته هوشمندانه ای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *