خانه / دسته‌بندی نشده / تاثیرات فنگ‌شویی، خانه‌ای پر از آرامش و هارمونی!

تاثیرات فنگ‌شویی، خانه‌ای پر از آرامش و هارمونی!

برای همه ما دکوراسیون منزل بسیار مورد اهمیت است و برای داشتن یک چیدمان هماهنگ و زیبا از وسایل و رنگ‌هایی استفاده می‌کنیم که ترکیب‌بندی منحصربه‌فردی برای خانه خود داشته باشیم. انتظار همه‌ی ما از فضای خانه و هدف از یک دکوراسیون عالی ایجاد حس خوب و آرامش است به این منظور که ما به دنبال مکانی هستیم که زندگی ما را به سمت بهتر شدن هدایت کند. استفاده از اصول فنگ‌شویی در چیدمان خانه‌ یکی از راهکارهایی است که تأثیرات مثبتی در زندگی ما به جا می‌گذارد. فنگ‌شویی علاوه بر در نظر گرفتن زیبایی ظاهری فضای خانه، حال زندگی ما را بهتر می‌کند. 

در این مطلب با گروه فنگ‌شویی دکتر ژاله معروف همراه هستیم تا در مورد تأثیرات و رهاوردهای فنگ‌شویی صحبت کنیم. با ما همراه باشید.


مختصری در مورد فنگ‌شویی

فنگ‌شویی به معنای باد (فنگ) و آب (شویی) است. فنگ‌شویی فلسفه‌ای است که اولین بار در چین و از آمیختگی علم و هنر ایجادشده. از این علم در دکوراسیون و چیدمان وسایل در فضاهای مسکونی، محل کار، باغ و. استفاده می‌شود تا تأثیر مثبتی بر سلامتی، شادی، موفقیت، هماهنگی و به‌طورکلی ایجاد انرژی‌های مثبت در فضا بگذارد. یکی از هدف‌های مهم فنگ‌شویی ایجاد هماهنگی بین محیط و افراد آن فضا می‌باشد. در تئوری تائو، یین و یانگ دو اصل ضروری در فنگ‌شویی هستند که بیان‌کننده ضرورت وجود تعادل هستند؛ چراکه تمام اساس زندگی؛ خوبی، بدی، شادی، موفقیت، آرامش و… همگی در تعادل به نتیجه خواهند رسید.

برای اینکه در مورد فنگ‌شویی و تعریف آن بیشتر بدانید به مطلب فنگ‌شویی چیست؟ از ثروت تا سلامت روح! و همچنین می‌توانید به وب‌سایت فنگ‌شویی ژاله معروف سر بزنید.

فنگ شویی

با انجام این‌کارهای ساده، تأثیرات فنگ‌شویی را حس کنید!

هدف اصلی از فنگ‌شویی و استفاده آن در منزل به جریان انداختن انرژی مثبت در فضای خانه است. این انرژی مثبت به شما در داشتن آرامش، ارتباط مثبت با فرزندانتان، موفقیت در تحصیل و کار و روابط افراد خانواده کمک می‌کند. شما می‌توانید حتی باکارهای ساده و کوچک انرژی‌های مثبت را در خانه خود ایجاد کنید.

۱. پرهیز از بی‌نظمی و هرگونه انباشتگی
توصیه‌ی فنگ شویی برای داشتن یک ذهن آرام و منظم این است که، تمام وسایلی که دیگر به آن احتیاج یا دوست ندارید را از فضای خانه خود خارج کنید زیرا این وسایل غیرقابل استفاده در فضای خانه انرژی منفی تولید می کند. 

https://www.chidaneh.com/Profile/Project/ImageDetails/315168

۲. جریان نور و هوا در فضای خانه:
نور کافی و جریان هوا در خانه به ایجاد فضای مثبت در خانه کمک می‌کند. حتی‌الامکان از نور طبیعی در طی روز بهره ببرید و برای ایجاد جریان هوا گاهی پنجره‌ها را بازکنید. برای تصفیه‌ی هوای خانه می‌توانید از گیاهان تصفیه‌کننده هوا استفاده کنید.

https://www.chidaneh.com/Profile/Project/ImageDetails/315827

https://www.chidaneh.com/Profile/Project/ImageDetails/315830

۳. استفاده از رنگ‌های مناسب:
استفاده از رنگ‌ها به داشتن هارمونی و توازن فضای خانه بسیار کمک می‌کند. در فنگ‌شویی هر یک از عناصر طبیعت که اصول پنجگانه آن (آب، آتش، زمین، فلز، چوب) را می‌سازد، هرکدام نماد رنگی مشخصی دارند.
رنگ‌های عنصر آتش: این رنگ‌ها انرژی زیادی دارند و شامل: رنگ قرمز، صورتی، نارنجی است.
رنگ‌های عنصر زمین: رنگ‌هایی که ثبات و حمایت را به ارمغان می‌آورند؛ زرد، بژ، خاکی، قهوه‌ای و ماسه‌ای از رنگ‌های عنصر زمین در فنگ‌شویی هستند.
رنگ‌های عنصر فلز: رنگ‌های این عنصر تمرکز و بهره‌وری را ایجاد می‌کنند و شامل سفید و خاکستری، طلایی و نقره‌ای می‌شود.
رنگ‌های عنصر آب: آرامش، راحتی و تازگی را به همراه دارند و نماد فراوانی و ثروت هستند. شامل رنگ‌های مشکی و آبی است.
رنگ‌های عنصر چوب: سلامت و زنده‌دلی و رشد از اثرات این رنگ‌ها هستند. رنگ‌ عنصر چوب در فنگ‌شویی انواع رنگ‌های سبز است.

https://www.chidaneh.com/Profile/Project/ImageDetails/311893

۴. استفاده از آینه در دکوراسیون:
یکی از عناصری است که در فنگ‌شویی برای ایجاد فضایی شگفت‌انگیز در منزل پیشنهاد می‌شود که البته استفاده از آینه در فنگ‌شویی قوانین و اصول مختص به خودش را دارد.

تصویر دو
۵. قواعد فنگ‌شویی در چیدمان مبلمان:
طبق اصول فنگ‌شویی چیدمان مبل در فضای خانه باید طوری باشد که جریان انرژی به‌راحتی در خانه صورت بگیرد. به‌طور مثال: پشت کاناپه بهتر است دیوار باشد. چیدمان مبل در اتاق نشیمن مشرف‌به در ورودی باشد تا افرادی که وارد خانه می‌شوند دیده شوند. اندازه‌ی مبل مورداستفاده باید متناسب با اندازه فضا باشد.

https://www.chidaneh.com/Profile/Project/ImageDetails/315170

۶. استفاده از گیاهان در منزل:
گیاهان می‌توانند انرژی منفی یک محیط را به جریانی مثبت تبدیل کنند. فنگ‌شویی به شما توصیه می‌کند که روی میز کارتان گیاهی زنده داشته باشید. از فضاهای خالی خانه برای گذاشتن گلدان گیاه استفاده کنید. استفاده از گلدان در آشپزخانه را فراموش نکنید. استفاده از گیاهان در دکوراسیون تمرکز و بهره‌وری افراد را افزایش می‌دهد.

تصویر سه
ره‌آوردهای فنگ‌شویی در منزل و محل کار
تمام توصیه‌های فنگ‌شویی برای دکوراسیون فضا، تأثیرات بسیار مثبتی بر زندگی ما دارد. همان‌طور که در ابتدا اشاره شد، مهم‌ترین تأثیر قواعد فنگ‌شویی جریان انرژی مثبت در خانه و ایجاد هماهنگی، هارمونی بین فضای زندگی و ساکنین خانه است.
فنگ‌شویی در منزل:
قواعد فنگ‌شویی را می‌توان با ایجاد تغییراتی در دکوراسیون منزل اجرا کرد. پس از این تغییرات خانه شما به مکانی پر از آرامش، آسایش و شادی تبدیل خواهد شد. فنگ‌شویی در منزل به شما کمک خواهد کرد که در همه‌ی زمینه‌ها مانند؛ روابط فرزند و والدین، روابط زن و شوهر، تحصیل، دوست داشتن فضای خانه، درآمد خانواده، جریان مهر و محبت بین اعضای خانواده، روابط خانوادگی و هدف‌گذاری برای آینده و. انرژی مثبتی جریان یابد و درنتیجه موفقیت و آرامش در خانه افزایش پیدا می‌کند.
فنگ‌شویی در تحصیل و زندگی
https://www.chidaneh.com/Profile/Video/ShowVideo/598

https://www.chidaneh.com/Profile/Project/ImageDetails/315169

فنگ‌شویی در محل کار:
همه ما ساعاتی زیادی از زندگی خود را در محل کار می‌گذرانیم، درنتیجه ایجاد فضایی مثبت و پر از انرژی در محل کار اهمیت دارد. شما با انجام تغییراتی در دکوراسیون محل کار خود می‌توانید انرژی مثبت را به جریان بیندازید.
قواعد فنگ‌شویی در محل کار باعث افزایش رقابت بین کارمندان شده و در پی آن منجر به بهره‌وری و سوددهی بالا می‌شود. در فضای کاری که جریان انرژی مثبت در آن حس شود کارمندان خسته نمی‌شوند و انگیزه‌ی خود را برای کار کردن از دست نمی‌دهند و همچنین روابط بین رئیس و کارمندان و بین کارمندان بهبود پیدا می‌کند.
فنگ‌شویی در محیط کار
https://www.chidaneh.com/Profile/Video/ShowVideo/644

https://www.chidaneh.com/Profile/Project/ImageDetails/315831

حرف آخر: روش‌ها و سبک‌های متفاوتی برای طراحی دکوراسیون و چیدمان وسایل خانه وجود دارد. یکی از راه‌های ایجاد هماهنگی و هارمونی در منزل استفاده از علم فنگ‌شویی در دکوراسیون و معماری است.
ژاله معروف در پی تحقيقاتی بالغ‌بر ٣٥ سال توانسته است با توجه به فرهنگ ايرانی، اسلامی اصول و قوانينی را در اجرای فنگ‌شویی در دكوراسيون داخلي و معماري به كار ببرند كه باعث افزايش سطح كيفی زندگی شما در حوزه‌های كاری، مالی، ارتباطی و تحصيلی شود. قواعد و راه‌کارهای فنگ‌شویی متنوع و زیادی توسط دكتر ژاله معروف تدوین‌شده‌ که كاربرد آن‌ها در حوزه‌های مختلف زندگی متفاوت است، با مراجعه به وب‌سایت ژاله معروف می‌توانيد از این راه‌کارها مطلع شويد.
لینک وب سایت:
http://zhalemaroof.ir/
برای آگاهی و استفاده از تکنیک‌های منحصربه‌فرد فنگ‌شويی به روش استاد ژاله معروف در منزل و محيط كار كه به افزايش سطح كيفی زندگی و كار شما كمك می‌كند، با گروه فنگ‌شویی دکتر ژاله معروف در ارتباط باشید و به پروفایل فنگ‌شویی ژاله معروف سر بزنید.
لینک پروفایل:
https://www.chidaneh.com/profile/115722
مطالب پیشنهادی:
فنگ‌شویی اتاق مستر و کودک، راز و رمز‌هایی که فاش شد!
https://www.chidaneh.com/blog/post/212792

عنصر سال تولد در فنگ‌شویی، عدد شانس دکوراسیون شما کدام است؟
https://www.chidaneh.com/blog/post/239073 

چگونه فنگ‌شویی را به دکوراسیون منزل خود بیاورید؟
https://www.chidaneh.com/blog/post/33214

ایجاد فنگ‌شویی مناسب در یک دفتر کار کوچک
https://www.chidaneh.com/blog/post/11964

۹ اشتباه فنگ‌شویی که نباید مرتکب شد!
https://www.chidaneh.com/blog/post/51385

فنگ‌شویی درب ورودی، کدام جهت؟ کدام رنگ؟
https://www.chidaneh.com/blog/post/248716

نمادهای فنگ‌شویی برای دکوراسیون انرژی بخش
https://www.chidaneh.com/blog/post/49401

آینه در فنگ‌شویی، برای خانه آسپرین تجویز کنید!
https://www.chidaneh.com/blog/post/183270

۸ مرحله برای ثروتمند شدن به کمک فنگ شویی
https://www.chidaneh.com/blog/post/11969

فنگ‌شویی در اتاق خواب، راهی برای رهایی از استرس‌ها
https://www.chidaneh.com/blog/post/16238

ایجاد آرامش و نظم با عناصر فنگ‌شویی
https://www.chidaneh.com/blog/post/7191

آرامش در نشیمن با فنگ‌شویی
https://www.chidaneh.com/blog/post/14325

فنگ‌شویی اتاق خواب، روح اتاق‌تان را زنده کنید!
https://www.chidaneh.com/blog/post/89069

فنگ‌شویی را به حیاط منزل‌تان بیاورید، ۱۰ ایده انرژی بخش
https://www.chidaneh.com/blog/post/59037

زندگی سالم با فنگ‌شویی در دکوراسیون داخلی
https://www.chidaneh.com/blog/post/5263

آرامش در فضای کار با راه‌حل‌های فنگ‌شویی
https://www.chidaneh.com/blog/post/11959

فنگ‌شویی در خانه، بهترین چیدمان برای دکوراسیون ناهارخوری!
https://www.chidaneh.com/blog/post/255917

           

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

رنگ مبل سال، انتخابی به تازگی یک سال جدید!

معمولا با شروع سال جدید بسیاری از افراد به این فکر می کنند که چگونه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *