خانه / دسته‌بندی نشده / خانه باغ کوچک و زیبا، خانه کوچه ی ماهک مازندران

خانه باغ کوچک و زیبا، خانه کوچه ی ماهک مازندران

 

پروژه های برجسته:خانه باغ کوچک و زیبا ماهک در زمینی به مساحت ۲۵۰ متر مربع واقع در محله ای که قطعات مجاور زمین با ویلاهای بومی و تا حدی نو ساز ساخته شده واقع گردیده است.

خانه باغ کوچک ماهک، پروژه ای خاص و زیبا برای تابستان های شاد، پر خاطره و آرام.

پناهگاهی که بعد از یک آخر هفته طولانی و شلوغ قرار است محل استراحت کارفرما باشد.

 با این مطلب از چیدانه همراه باشید تا به گوشه و کنار پروژه بی نظیر خانه باغ کوچک و زیبا ماهک سری بزنیم و به بررسی جنبه های مختلف آن بپردازیم.

مطالب بیشتر: خانه ویلا جدید، طراحی خاص ویلا سفید در اصفهان


مشخصات عمومی خانه باغ کوچک و زیبا ماهک مازندران

مطالب پیشنهادی: خانه ویلایی در اصفهان، ویلای بی نظیر “حیاط”


چالش اصلی طراحی خانه باغ کوچک و زیبا مازندران

 مسئله اول طراحی خانه باغ کوچک اقامتی فصلی، مساحت حدودا ۱۰۰ متر مربع و با بودجه ای محدود بود، مسئله بعدی کشیدگی زمین در راستای شمالی، جنوبی و تامین حداکثری نور و همچنین مواجه صحیح بارش های غربی بود.

مطالب بیشتر: نمای آجری ساختمان ویلایی، خانه بید مجنون در زیبادشت کرج


روند طراحی معماری خانه باغ کوچه ی ماهک نوشهر

باتوجه به ساختار خطی زمین خانه باغ کوچک و زیبا، جدا نمودن عرصه های عمومی و خصوصی شکافی در مستطیل اصلی پروژه خانه ماهک مازندران بوجود آمد که ورودی اصلی بنا را شکل داده است. 

مطالب پیشنهادی: خانه ویلایی بازسازی شده، قبل و بعد عمارت جانبرای رسیدن به درب ورودی اصلی خانه باغ زیبا ماهک بایستی از مسیری باریک که از یک سو به جداره بلند و سفید و از سوی دیگر با درختان و بوته های سرسبز محاط شده است، عبور کرد.

مطالب بیشتر: بازسازی خانه ویلایی قدیمی، ویلای روان پاک در کلار آباد مازندرانپس از خلق یک فضای تقسیم میانی در خانه باغ کوچک ماهک، عرصه ای عمومی به سمت جنوب و حیاط، عرصه خصوصی به سمت شمال و ضلع خلوت و عرصه خدماتی در میان آن دو شکل گرفت. 

مطالب پیشنهادی: ویلاهای مدرن ایران، این بار کوشک خانه در اصفهانطراحی حجم معماری خانه باغ کوچک و زیبا “خانه کوچه ی ماهک”

برای ایجاد هویت انفرادی بخشی به ساختار مکعبی خانه باغ کوچک و زیبا ماهک و ایجاد حس تعلق و حس مکان و همچنین برخورد مناسب با اقلیم، برش عرضی و مورب همسان با بافت در خط آسمان طرح اعمال شد تا در نهایت با ویلایی ساده، خالص و آرام و زیبا به دور از هیاهوی محیط  مواجه شویم.

مطالب بیشتر: طراحی ویلا دوبلکس مدرن، ویلایی برای مایا در رودهن
بررسی دیاگرام، پلان، برش و نما خانه باغ کوچک و زیبا ماهک

با دیدن بخشی از دیاگرام، پلان، برش و نما خانه باغ کوچک و زیبا، با جزییات بیشتری از طراحی این فضا آشنا خواهید شد و با بررسی پروفایل “آتلیه معماری کامبیز اسکندر تبار” می توانید تصاویر کامل تری از بخش های مختلف این پروژه مشاهده کنید.

مطالب بیشتر: ویلای سفید رستم، میان باغ های سرسبز تنکابن


از نکات قابل ذکر دیگر در پروژه خانه باغ زیبا کوچه ی ماهک اینکه سعی شده تمامی تابش خورشید با ایجاد جداره ای شفاف در ضلع جنوب و رو به حیاط دریافت شود و برای اتاق خواب ها چشم اندازهای با کاشت تک درخت به وجود آمده است.

 برای اینکه بتوانید پروژه ی خود را در بخش پروژه های برجسته چیدانه با نام خودتان ثبت کنید کافی است، عکس پروژه و مشخصات خود را به تلگرام چیدانه ۰۹۰۳۵۵۵۰۱۴۸ ارسال کنید.

مطالب پیشنهادی:

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

رنگ مبل سال، انتخابی به تازگی یک سال جدید!

معمولا با شروع سال جدید بسیاری از افراد به این فکر می کنند که چگونه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *