خانه / دسته‌بندی نشده / خرید سرویس خواب مدرن، سفید خوبه یا قهوه ای؟

خرید سرویس خواب مدرن، سفید خوبه یا قهوه ای؟

برای خرید سرویس خواب مدرن و شیک میتوانید نکاتی که در ادامه برای شما شرح می دهیم را از زبان کارشناسان دکوچید، بخوانید و برای تهیه تختخواب آنها را مد نظر قرار دهید.


تخت خواب شما باید حتما از نظر فیزیکی استاندارد باشد چون در غیر اینصورت با استفاده مداوم از آن دچار کمر درد و سردرد می‌شوید. معمولا تختخواب های دو نفره ابعاد متفاوتی دارند و باید با توجه به فضایی که در دسترس شماست خرید انجام شود. بهتر است در مورد ابعاد استاندارد تخت خواب ها هم اطلاعاتی داشته باشید.

مطلب پیشنهادی: برای اتاق مستر چه طرح و ایده ای داری؟

خرید سرویس خواب مدرن با کشوهای جادار

 

چرا سرویس خواب مدرن باید کشو داشته باشد؟

سرویس خواب مدرن امروزی معمولا کشوهایی زیر بخش تشک دارند و برای طراحی این کشوها، زمان و خلاقیت زیادی صرف میشود. این رویکرد به دلیل کمبود فضای لازم برای چیدمان لباس و ولوازم شخصی در اتاق خواب است. خانه های امروزی گنجایش کافی برای چیدن چند دراور، میز توالت و کشو ندارند. بنابراین سازندگان سرویس خواب از فضای تختخواب نهایت استفاده را میبرند تا مشتری تجربه کاربرد خوبی را از آن داشته باشد.
ابعاد سرویس خواب مدرن با کلاسیک فرق دارد؟

یک تختخواب استاندارد عرض مشخصی دارد و معمولا این ابعاد در طراحی تختخواب رعایت میشود:

عرض تختخواب:

تختخواب یکنفره: عرض ۹۰ تا ۱۱۰ ساتیمتر

تختخواب دو نفره: عرض ۱۵۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر

طول تختخواب:

به طور معمول تختخوابهای یک نفره یا دو نفره ۲ متر طول دارند اگر شما قد حدود ۱۹۰ سانتیمتر به بالا دارید و خوابیدن روی چنین تختی برایتتان دشوار است می توانید از اهالی فن دکوچید بخواهید برایتان تختخواب سفارشی بسازند.

ارتفاع تختخواب:

معمولا تختهای استاندارد ۳۵ تا ۴۰ سانتیمتر ارتفاع دارند و میتوانید با انتخاب تشک ارتفاع بلندتری هم ایجاد کنید


به کیفیت متریال توجه کنید


در خرید سرویس خواب مدرن دقت کنید که

 • بطورکلی تخت خواب با کیفیت نباید موقع خوابیدن یا برخاستن، صدا بدهد.
 • تخت خواب چوبی از جنس MDF بهترین انتخاب است، اما توجه داشته باشید که تخت باکیفیت نباید بوی بد بدهد.
 • ابعاد آن برای حمل و نقل مناسب باشد. تختی که قطعات آن به راحتی از همدیگر جدا شوند
 • بهترین حالت ارتفاع از سطح اتاق ۴۰ تا ۴۵ سانتیمتر است. زیرا ارتفاع کمتر از حالت استاندارد، موجب نارضایتی و جمع شدن پاها هنگام نشستن خواهد شد.
 • عرض تخت خواب نیز به مانند ارتفاع آن باید استاندارد باشد.
 • تخت باید سبک و راحت باشد تا به راحتی بتوان آن را جا به جا نمود.


کاربر و متریال سرویس خواب

ویزگیهای کاربر

 • توجه به متراژ و فضای خالی اتاق خواب
 • توجه به تعداد افراد استفاده کننده از تخت خواب
 • توجه به قد و وزن افراد استفاده کننده از تخت خواب
 •  توجه به فضای کافی از بابت عرض تخت خواب. با توجه به اینکه اکثر مردم کشور ما از مشکلات چاقی رنج می برند، توجه به سایز بدن افراد استفاده کننده از تخت خواب، امری ضروری می باشد.
 • توجه به طول قد افراد استفاده کننده از تخت خواب. همواره باید طول تخت از قد افراد بیشتر بوده باشد و توجه به این نکته نیز ضروری است.
 •  همچنین علاوه بر نکات فوق، نحوه چیدمان دکوراسیون اتاق خواب، همچنین محدوده سنی استفاده کننده نیز مهم است.
 • همچنین برای سرویس خواب عروس استفاده از چوب سفید و رنگ های روشن، زیبایی دلنوازی دارد.


تمیز کاری و کیفیت کار خیلی مهم است

برای پی بردن به کیفیت و تمیز بودن کار و مشخص شدن اینکه کیفیت کار در سطح کارگاهی بوده و یا کارخانه ای و شرکتی می باشد به موارد ذیل توجه فرمایید:

 1. تمیزی برشها وتراز بودن سرویس خواب
 2. صدا نکردن سرویس خواب در هنگام خوابیدن روی آن
 3. استفاده از یراق آلات وچوب خوب و درجه یک
 4. استفاده از پایه های فلزی محکم و همچنین تخته های خوب ومحکم بر روی پایه
 5. پیچ کاری وبستن درست وفیکس کردن کامل سرویس خواب
 6. نداشتن خراش وبریدگی روی چوب و آثار کار در هنگام نصب اولیه


کفی تخت

در خصوص کفی تخت سرویس خواب باید به مدلهای جک دار وثابت فلزی با تخته ملامینه وتاشو اشاره کرد. معمولا کفی های تخت تشکیل شده از ورقه های نئوپان بوده که بر روی پایه های فلزی قرار می گیرند و یا به صورت کلاف بندی شده می باشد که ورقه ها درون کلاف قرار داده می شوند

سرویس خواب چه اجزایی دارد؟

هر سرویس خواب حداقل باید دارای قطعات زیر باشد (که بتوان لغت سرویس را به آن نسبت داد). یک عدد تخت دو نفره، دو عدد پاتختی، یک عدد میز آرایش (یا میز دراور یا میز توالت) همراه با قاب آینه و صندلی. اینها قسمت های استاندارد، معمول و لازم برای یک سرویس خواب است. برخی سرویس خواب ها دارای یک جز اضافی به نام پاف نیز هستند که در پایین تخت قرار می گیرید (پاف جز اصلی یک سرویس خواب نیست و وجود آن تنها یک مزیت محسوب شده و عدم وجود آن نقص به شمار نمی آید).نکته ایی که باید به آن توجه داشته باشید وجود ست کمد یا بوفه یا میز تلویزیون یا … در کنار سرویس می باشد.


شاید اصلی ترین جز کمد باشد که به دلیل استفاده سرویس در اتاق خواب و نیاز به کمد در این اتاق، چه بهتر است که کمد انتخابی شما با سرویس خوابتان نیز ست باشد. برخی تولید کنندگان کمد ست با سرویس خوابشان را نیز تولید می کنند که به هیچ عنوان اجباری در خرید آن نمی باشد و هزینه آن جدای هزینه خود سرویس محاسبه می شود. اما برای آن دسته از خریدارانی که ست بودن برایشان با اهمیت است در نظر داشتن این موضوع ضروری است چرا که معمولا هیچ شرکتی ست کمد با سرویس خواب شرکت دیگری را تولید و عرضه نمی کند.


خرید سرویس خواب مدرن در ۵ مرحله

اولین مورد که باید در بررسی خود مد نظر داشته باشید و از فروشنده سوال نمایید جنس سرویس خواب است که در بخش “جنس و متریال بکار رفته” به شکل مفصل توضیحات آن را عرض کردیم.


دومین نکته وجود گارانتی و ضمانت می باشد. بلاشک هیچ تولید کننده ایی ضمانت یک محصول بی کیفیت را عهده دار نمی شود (چرا که هزینه های بعدی آن بسیار سنگین است و قبل از شما دامن گیر او می شود). تاکید میکنیم که عدم وجود یا وجود گارانتی دلیل قاطعی برای تصمیم گیری و قضاوت در مورد کیفیت یک محصول نمی باشد بلکه این مورد مانند بقیه گزینه های تنها یک نشانه است. مجموع همه این نشانه ها دلیل واضح تر و محکم تری برای تصمیم گیری است.


سومین نکته یراق آلات بکار رفته می باشد. منظور از یراق آلات دست گیره های کشو های میز آرایش یا پاتختی ها، ریل های بکار رفته در کشو ها، لولا های بکار رفته در درب ها، اتصالات تخت، احیانا وجود لامپ های هالوژن یا ال ای دی در سرویس و از این قبیل لوازم می باشد. همین موارد می تواند قیمت یک سرویس خواب را چندین درصد کم یا زیاد کند. پس حتما در مورد یراق آلات استفاده شده از فروشنده سوال کنید.


چهارمین نکته ظرافت در تولید محصول می باشد. به تعبیر عامیانه “تمیز بودن” حایز اهمیت است. اما تمیز بودن را چطور باید تشخیص داد؟ در محصولاتی که از ورق های مصنوعی مانند ام دی اف و ملامینه تهیه می شوند این نکته از روی برش های انجام شده و لبه های قسمت های برش خورد قابل تشخیص است. اگر ورق به شکل نامطلوب و توسط فرد ناآشنایی برش بخورد یا دستگاه برش از کیفیت بالایی برخوردار نباشد یا کیفیت ورق استفاده شده به اندازه کافی مرغوب نباشد آنگاه لبه های قسمت های برش خورده صاف نخواهند بود و  بنا بر میزان بی کیفیتی، دارای قسمت های لب پر شده ریز یا درشت خواهد بود. مانند تصاویر زیر که عکس سمت راست نمونه یک برش بی کیفیت و بی دقت می باشد اما تصویر سمت چپ هیچ گونه فاصله یا خراشی بین نوار قرار گرفته در لبه ورق با خود ورق مشاهده نمیشود.


پنجمین نکته کفی تخت می باشد. کفی تخت خواب ها می تواند حالت های مختلفی داشته باشد. باز هم برای ساده بودن موضوع کفی ها را به دو دسته جک دار و بدون جک تقسیم می کنیم. کفی های جک دارد کمی گرانتر هستند و امکان استفاده از فضای زیر تخت را  (برای نگهداری وسایل) به شما می دهند. در واقع اگر کفی تخت شما جک دار باشد دسترسی به فضای زیر تخت بسیار آسانتر خواهد بود. نمونه کفی جک دار در زیر نشان داده شده است.


حدود قیمت سرویس خواب

سرویس خواب تک نفره

سرویس خواب دو نفره

 تور دکوچید: این ویدئو کل سرویس خوابهای دکوچید را نمایش میدهد

آنلاین بخر: خرید اینترنتی سرویسس خواب! بدو بیا ارسال و نصب رایگان داره!

شوروم: دکوچید کجاست؟ بیا ببرمت!بعد از خرید سرویس خواب

 در نهایت با دیدن این تختخواب ها دوست داری از کدام مدلهای دکوچید خرید کنی؟ سری به وبسایت آنها بزن تا با جدیدترین مدل ها و ریز قیمت شان آشنا شوی.

مطالب پیشنهادی:

 1. اگر اتاق خوابمان پنجره نداره چی کارکنیم؟
 2. تاج بالای تخت خواب بلدی بسازی؟
 3. اگر اتاق خوابتان کوچیکه، اینها راه حل چیدمان آن است
 4. روتختی و ملحفه از کجا بخرم؟

 

 

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

رنگ مبل سال، انتخابی به تازگی یک سال جدید!

معمولا با شروع سال جدید بسیاری از افراد به این فکر می کنند که چگونه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *