خانه / دسته‌بندی نشده / خرید فرش، این ۷ اشتباه را مرتکب نشوید!

خرید فرش، این ۷ اشتباه را مرتکب نشوید!

فرش به عنوان لنگر فضا شناخته می شود و به همین دلیل است ک باید آن را با نگاهی عمیقتر انتخاب کنید. انتخاب فرش فارغ از سبک و طرح مورد نظر شما، اصولی دارد که باید بر حسب مساحت موجود، ابعاد خاصی برای آن در نظر گرفته شود. در این مطلب ۷ اشتباه رایج در کاربرد فرش در خانه را به شما یادآوری می کنیم:


۱- فرش بسیار کوچک

اگر ابعاد فرش کوچک باشد، فضای خانه شما هم کوچکتر به نظر می رسد. باید از فرش به عنوان تعیین مرز استفاده کنید و سطح زمین را با آن فرش کنید. در دکوراسیون نشیمن فرش کف، محدوده گفتگو را تعریف می کند و به همین دلیل است که باید ابعاد آن به اندازه ای باشد که حداقل پایه های جلویی مبلمان، روی آن قرار بگیرد.

فرش اتاق خواب

در دکوراسیون اتاق خواب، دوست دارید زمانی که از تخت بیرون می آیید، فرش را زیر پای خود احساس کنید.


۲- فرش ها را روی هم قرار نمی دهید

چرا افراد اغلب فرش های بسیار کوچکی را انتخاب می کنند؟ فرش کوچکتر= هزینه کمتر! به جای آنکه از فرش کوچک برای دکوراسیون خانه خود استفاده کنید، می توانید یک زیر انداز کنفی که راحت تر هم تمیز می شود به ابعاد مناسب بخرید. حال می توانید فرش کوچک را روی آن قرار دهید.


روشی دیگر را نیز برای پر کردن فضای بزرگ خانه پیشنهاد می دهیم که هزینه کمتری را نیز در پی داشته باشد. به طور ایده آل لبه های فرش باید به اندازه ۳۰-۳۵ سانتیمتر از دیوار فاصله داشته باشد. اگر فضای شما دراز و باریک است، می توانید فرشها را کنار هم قرار دهید و آنها را با نوار محکم مخصوص فرش به هم متصل کنید.


۳- فضاهای زیاد بدون فرش

از اینکه دو فرش را کنار هم قرار دهید، نترسید. با اینکار می توانید مرزهای مورد نظرتان را تعریف کنید.


۴- انتخاب فرش به عنوان آخرین گزینه

اگر در حال تغییر دکوراسیون منزل خود هستید، بهتر است قبل از هر چیز، فرش را انتخاب کنید. این وسیله تاثیرگذار و بزرگ باعث تقویت فضای خانه می شود و اگر تا خرید آخرین کوسن برای انتخاب فرش صبر کنید، باید مدت زیادی به دنبال خرید فرش مناسب برای مبلمان و سبک دکوراسیون باشید. انتخاب رنگ خنثی برای فرش کار را راحت می کند.


به طور کلی برای طراحی داخلی بهتر است ابتدا فرش را در ذهن داشته باشید و سپس برای انتخاب مبلمان، پرده و … اقدام کنید.


۵- ترس از انتخاب طرح

گاهی ایجاد کنتراست یا همان تضاد در دکوراسیون ضروری است. دیوار قهوه ای، مبلمان قهوه ای و فرش قهوه ای تمام فضا را یکنواخت و کسل کننده می کند. اینجاست که باید با دل و جرات به سراغ انتخاب فرش طرحدار بروید.


۶- استفاده نکردن از ترمز فرش

زمانی که از ترمز فرش در زیر آن استفاده کنید، دیگر فرش جابه جا نشده و لیز نمی خورد. نوارچسب های مربوط به این کار چندان کارآمد نیستند و تنها چسبندگی روی کفپوش باقی می گذارند.


۷- بی توجهی به حراج!

اگر به دنبال این هستید که یک فرش خاص و متفاوت، دستبافت یا گلیم و جاجیم را با قیمت مناسب تهیه کنید، بهتر است تخفیف و حراج های فصلی یا سالانه مراکز فروش را دنبال کنید.

برای دیدن انواع فرش های دستباف، مدرن، سنتی و … می توانید به فروشندگان فرش در اهالی فن چیدانه سر بزنید.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

بازی با کودک در خانه، ایام عید در خانه چه کار کنیم؟

داشتن ایده برای بازی با کودک در خانه این روزها واقعا یک دغدغه است. ایام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *