خانه / دسته‌بندی نشده / دفتر کار شیک و مدرن، به سبک صدف بیوتی

دفتر کار شیک و مدرن، به سبک صدف بیوتی

صدف بیوتی اولین بلاگر آرایشی ایرانی است که اکنون بیشتر تولیدکنندگان محصولات آرایشی خارجی و داخلی او را می‌شناسند و برای معرفی محصولات جدیدشان از او کمک می‌‌‌گیرند. صدف کارش را در اتاق دوران مجردی‌اش شروع کرد و بعد از ازدواجش در خانه‌شان با همسرش علی ویدئوای خوبی ساخت. حالا بعد از ۳ سال فعالیت؛ صدف دیگر مانند قدیم‌ها نمی‌تواند محیط گرم خانه را از بلاگ‌روم خانگی‌اش دقیقا جدا کند زیرا حجم محصولات ارسالی برای او به حدی زیاد شده که خانه‌اش را نامنظم کرده است. چند ماه پیش صدف در نزدیکی خانه‌شان یک خانه کوچک گرفت و به دلیل مشغله زیاد نتوانست همان موقع دکورش را تکمیل کند اما هفته پیش اثاثیه عمده‌اش را از یک شرکت مبلمان گرفت. در ادامه روند تغییر دکوراسیون ویدئوها و طراحی دکوراسیون دفتر کار شیک و مدرن صدف بیوتی را بررسی می‌کنیم.

چرا در چیدانه سراغ صدف بیوتی رفتیم؟

صدف بیوتی، بلاگ دختری ۳۰ ساله ایرانی در سانفرانسیسکو است که از ۳ سال پیش تا کنون به عنوان اولین بلاگر آرایشی ایرانی، برای مردم ویدئوی آموزش آرایش منتشر می‌کند. صدف پیش‌تر در اتاق خانه مادری‌اش ویدئو ضبط می‌کرد و بعد از ازدواجش در خانه‌‌شان با علی، فعالیت‌اش را کیفیت تصویری بهتر ادامه داد. حالا که صدف در بازار مارکتینگ تولیدکنندگان لوازم آرایش، در  سطح جهانی خیلی شناخته شده است؛ دیگر منزلش گنجایش حجم کالاهای آرایشی ارسالی از تولیدکنندگان را ندارد و به عنوان یک اینفلوئنسر صاحب سبک و رده بالا، لازم است یک دفتر کار داشته باشد تا اگر مهمانی هم داشته باشد؛ بتواند در دفترکارش پذیرای او باشد.

اتاق کار یا بلاگ‌روم صدف در خانه

صدف کارهای مربوط به صفحه اینستاگرامش را وقتی مجرد بود، در اتاق خانه مادرش‌ انجام می‌داد؛ بعد از عروسی، یک اتاق در خانه خودش و علی را به این کار اختصاص داد؛ در یک کنج با کامپیوتر کار می‌کرد؛ دو دیوار روبه‌رو هم را هم برای ضبط ویدئو گذاشته بود. یکی از دو دیوار بک‌گراند بو، دراوری با چند اکسسوری دکوراتیو یا آرایشی. و دیوار روبه‌رو، میز آرایش، آیینه، مخزن انواع لوازم آرایش و دوربین و نورها.

تنوع دکوراسیون ویدئوهای صدف بیوتی

شما صدف را تنها یک آدم می‌بینید که جلوی دوربین می‌نشیند و خودش را آرایش می‌کند و بعد این ویدئو را برای شما در اینستاگرام می‌گذارد. اما کمی که دقیق شوید می‌بینید، صدف برای زیباتر شدن بک‌گراند ویدوئوهایش کلی سلیقه به خرج داده است و برای این‌که تصاویرش یکنواخت نشود در جاهای مختلف خانه‌اش، از میز اصلی اتاق کار و دراور پشت سرش، جلوی تخت‌خواب، جلوی کشوهای سه ستونه و حتی مبل هال و کابینت‌های آشپزخانه‌اش برای ما ویدئو می‌گیرد و به صورت پست و استوری اینستاگرام منتشر می‌‌کند.

دراور ساده دوران مجردی: بعضی‌ها که به صدف حسودی می‌کنند؛ یادشان رفته که این دختر چقدر با زحمت ویدئوهای اولیه‌اش را با یک موبایل در اتاق خوابش گرفت و پایه دوربین هم حتی نداشت؛موبایل و بعدا دوربینش را روی یک سری جعبه می‌گذاشت که دوربین در راستای صورتش قرار بگیرد. بک گراند ویدئوهای صدف تا چند ماه یک دیوار ساده و یک دراور ساده بود که در خانه‌شان داشت.

دراورهای و کشوهای سفید:  صدف به مرور که در کارش موفق شد، برای خانه‌اش هم چند دراور و کشو خرید و در برخی ویدئوها هم برای تنوع جلوی تخت، میز توالت شخصی‌ یا حتی کابینت خانه‌اش نشست و فیلم ضبط کرد.

اکسسوری‌های دکوراتیو صدف بیوتی

مگر در خانه دو نفر آدم چند دراور و میز پیدا می‌شود که بتوانی جلوی آنها مرتب ویدئو ضبط کنی و فالوئرهایت خسته نشوند؟ صدف هم از این قاعده مستثنی نیست؛ به همین دلیل کم‌کم لوازم دکوراتیو هم روی این دراورهای سفید نمایان شد و صدف با خلاقیت و سلیقه‌ای که به خرج داد؛ ویدئوهایی با بک‌گراندهای زیبا ساخت. 

ولخرجی در دکوراسیون ممنوع.

 بعد از این که صدف بیوتی یا به قول بچه بیوتی‌ها، مامان بیوتی، کمی جلوی این دراورهایی که هر کدام را همراه فالوئرهایش با کلی ذوق و شوق خریده بود؛ نشست و کلی ویدئوی آموزش آرایش ساخت؛ برای این‌که هزینه اضافه متحمل نشود و از همان لوازم به خوبی استفاده کند؛ هر چند وقت یک‌بار روی این دراورها را با اکسسوری‌های زیبای دکوراتیو تزئین کرد. کاری که شما هم می‌‌توانید به جای فروش ناگهانی میلمان‌تان و خرید مبل جدید انجام دهید و دکوراسیون منزل‌تان را نو کنید. این هم یک تاثیر خوب از یک اینفلوئنسر موفق.

اکسسوری‌های  دکوراتیو بلاگ روم صدف در ۲ سال اخیر

صدف وقتی در خانه‌اش کار می‌کرد، تم سفید را برای ویدئوهایش انتخاب کرده بود و بسته به فصل سال یا نوع آرایشی که در ویدئومی‌خواست نشان فالوئرها دهد؛ اکسسوری‌های پشت سرش کنار هم می‌چید:

  1. مثلا پارسال برای آرایش پاییزی، از ریسه برگ‌های رنگارنگ پاییزی روی دراورش استفاده کرد. 
  2. یا وقتی یک آرایش با نمک تابستونی، پر از حس‌و‌حال صورتی – سرخابی دخترانه را  را خواست نشان دهد، لامپی که هدی‌بیوتی به طرح اسم صدف برایش فرستاده بود، پشت سرش‌ قرار داد.
  3. همچنین اگر آرایش رمانتیک و با رنگ‌های تندو گرم بود؛ از گل‌های زیبای رنگی در بک‌گراند ویدئوهایش زیاد می‌دیدیم.

می‌بینید که حتی تخت‌خواب و چند شاخه گل هم بک‌گراند یک ویدئوی باکیفیت را چقدر زیبا می‌کنند. تنها کافی است لوازم‌تان مرتب و با سلیقه چیده شده باشند. صدف حتی یک تابلویی که خودش طراحی کرده بود و گل‌های زیبای شاخه‌ای، بلورهای پر از گل‌خشک و باکس استوانه‌ای گل‌های سفی هم برای دکوراسیون بک‌گراند ویدئوهایش در نظر گرفته بود. می‌توانید برای زیبا ساخن کنسول پذیرایی‌تان مثل صف یک نقاشی بکشید و با یک پارچه خز و چند شاخه گل یک دکوراسیون جدید داشته باشید.

اکسسوری‌های دکوراتیو شخصی یا حاصل آنباکسینگ؟

اوایل که صدف در فروشگاه‌های دکوراسیون می‌گشت؛ اکسسوری‌ها را انتخاب می‌کرد و طبق نظرسنجی فالوئرها می‌خرید و در خانه روی دراورها می‌چید. بعدها که شرکت‌های تولید کننده لوازم آرایش او را شناختند برایش لوازم پکیج‌های زیبایی می‌فرستاند که بتواند آنها را در ویدئوهایش در بک‌گراند قرار دهد و مثل این پکیج رژ لب غول پیکر.

المان صدف در اتاق صدف بیوتی:

صدف نامی است که برای آن می‌توان طرح‌های مختلفی را در انواع شاخه‌های گرافیکی، ساخت اکسسوری، نقاشی روی دیوار، مبلمان و اثاث خانه و محل کار داد. اما صدف این المان را در خانه و بلاگ‌روم‌اش لوس نکرده و تنها مدتی یک اکسسوری به شکل صدف پشت سرش قرار داد.

به جز این صدف با مزه (منظررم صدف روی دراور است نه مامان بیوتی)، در اتاق خواب صدف یک ساعت صورتی کهنه‌کاری شده صورتی می‌دیدیم یا یک لامپ با طرح گل واژگون صورتی که راستش را بخواهید؛ همیشه دوست داشتم بروم خانه‌اش و بگویم: «وای چه لامپ خوشگلی!» و مامان بیوتی هم سریع جواب بدهد:« بگیرمال تو! بچه بیوتی!». 

صدف حتی یک تابلویی که خودش طراحی کرده بود و گل‌های زیبای شاخه‌ای، بلورهای پر از گل‌خشک و باکس استوانه‌ای گل‌های سفی هم برای دکوراسیون بک‌گراند ویدئوهایش در نظر گرفته بود.

کارخونه یا دفتر کار صدف‌بیوتی

حتما می‌پرسید مگر صدف بیوتی کارخونه دارد؟ هرچند بعید نیست که این اینفلوئنسر موفق ایرانی جا پای هدی‌بیوتی که بازار اروپا، امریکا و خاورمیانه را در دست گرفته بگذارد؛ اما نه صدف  فعلا کارخانه‌ای ندارد. ولی «کارخونه» را دارد. این اسم در نظرسنجی‌های استوری‌هایش برای دفتر کارش انتخاب شد؛ خانه‌ای به فاصله ۱۰ دقیقه از خانه خودش و علی که قرار است صدف به زود ضبط ویدئوهایش را در آن انجام دهد و اگر مهمان کاری یا کلاسی داشت؛ به همین کارخونه دعوتش کند. در واقع وقتی صدف بیوتی میان فعالان در حوزه آرایشی و بهداشتی اسم و رسم خوبی پیدا کرد؛ دیگر خانه‌اش گنجایش محصولاتی که به خانه‌اش ارسال می‌شد را نداشت و این موضوع باعث بهم ریختگی منزلش شد؛ به علاوه یک چهره شناخته شده باید دفتر کاری را برای قرارهای کاری خود  داشته باشد که حالا صدف کارخونه‌اش ر دارد.

کارخونه صدف چه شکلی است؟

کارخونه صدف بیوتی یک خانه کوچک در نزدیکی خانه خودش است. این دفترکار در ابتدا یک خانه تقریبا نقلی متروکه بود که فالوئرهای پی‌گیر صدف، نمای اولیه آن را دیده بودند. از داخل خانه که صرف‌نظر می‌کردی حیاطش گویا ماه‌‌ها، از نوازش دست یک صاحب‌خانه مهربان محروم بود. حالا صدف بیوتی، بعد از چندماه به این خانه که دیگر دفتر کار اوست؛ اسباب‌کشی کرده؛ البته فقط برای کارش یعنی بلاگینگ. طی این چند ماه کارهای تاسیساتی دفتر کار یا کارخونه صدف بیوتی انجام شده و هفته پیش اولین اثاثیه و مبلمانش را یک‌جا از شرکتی گرفت. 

مبل دفتر کار شیک و مدرن صدف بیوتی

صدف چند ماه پیش به یک فروشگاه مبلمان و لوازم دکوراسیون رفت و چند مبل را به فالوئرها نشان داد. در نظر سنجی‌ها بچه بیوتی‌ها یک مبل صورتی چرک را انتخاب کردند اما وقتی لوازم صدف رسید؛ همه متعجب شدند، زیرا صدف همه را با انتخاب ناگهانی‌اش شگفت‌زده کرد. مبل صورتی که مورد نظر بچه بیوتی‌ها تقریبا این شکلی و رنگی بود.

خوبی این مبل صورتی

می‌شد چنین مبل صورتی ظریفی را با لوازم طلایی و سبز ست کنی. رنگش هم به تم صورتی دخترپسند می‌خورد و نمای دفتر کار صدف بیوتی تمی زنانه و شابی شیک می‌گرفت. تولیدکننده چنین طراحی دکوراسیونی برای این مبل صورتی پیشنهاد داده است. می‌بینید؟ در تزئین دیوار از رنگ سبز کله غازی هم استفاده شده است. فرش طوسی خنثی است که توجه از المان اصلی یعنی مبل منحرف نشود و سایر لوازم یعنی میز و چراغ‌ها طلایی انتخاب شده که در کل فضا را شیک و لوکس کرده است.

مبل صدف شکل برای صدف بیوتی 

صدف می‌توانست از این شرکت تولید کننده مبلمان این مبل‌ها را هم سفارش دهد زیرا لبه‌ آنها شبیه صدف است و به نام او می‌خورد اما همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم؛ صدف از المان صدف در دکوراسیون بک‌گراند ویدئوهایش کمتر استفاده می‌‌کند و شاید این مدل هم به نظرش لوس آمده است.

سورپرایز کارخونه صدف بیوتی

بچه بیوتی‌ها یا همان فالوئرهای صدف بیوتی منتظر بودند آن مبل صورتی که به آنها نشان داده بود را برای دفتر کارش بخرد اما روزی که اثاثیه رسید؛ همه دیدند یک مبل کاملا متفاوت وارد کارخونه صدف بیوتی شده است. البته صدف برای جذاب بودن پیجش باید گاهی اوقات چنین سورپرایزهایی را برای فالوئرهایش داشته باشد؛ از جمله دکوراسیون دفتر شیک و مدرن اش.

دفترکار شیک و مدرن صدف بیوتی: سورپرایز

صدف در تمام مدت این چند وقت با چند نفر درباره انتخاب دکوراسیون دفتر کار یا کارخونه‌اش صحبت می‌کرد و سورپرایز او برای بچه بیوتی‌ها این مبل سبز کل‌غازی بود. البته ناگفته نماند که این رنگ بیشتر به کله مرغابی می‌‌خورد! اما چه کنیم که این رنگ به غلط میان ما جا افتاده است.

مبل صورتی هم‌چنان موجود است

صدف مبل سبز تصویر بالا را با یک مبل یک نفره صورتی، همان‌رنگی که فالوئرها پسندیده بودند، ست کرده است. شاید فکر کنید که رنگ قرمز مکمل سبز است اما در طراحی دکوراسیون داخلی رنگ سبز کله غازی این نوع صورتی را خیلی خوب کنار خود نشان می‌دهد و دکوراتورها این دو رنگ خیلی در پروژه‌های خود ترکیب می‌کنند.

میز تحریر دفتر کار صدف بیوتی

صدف برای این‌که کارهای صفحه اینستاگرامش را انجام دهد از شرکت تولید کننده مبلان، یک میز طوسی جمع و جور هم خریده است که در گوشه‌ای از کارخانه قرار دهد. این میز طوسی چند تزئین طلایی رنگ دارد و اننتخاب هوشمندانه‌ای است زیرا توجه را از آن مبل سبز و مبل یک نفره صورتی منحرف نمی‌کند و این دو جز زیبا همچنان در دوراسیون دفتر کار صدف بیوتی می‌درخشند. 

 

 

 

 

 

 

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ترکیب رنگ صورتی، خانه صد متری مهیا و علی در کرج!

انتخاب ترکیب رنگی مناسب برای خانه اهمیت بسیاری دارد چرا که این انتخاب می تواند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *