خانه / دسته‌بندی نشده / دکوراسیون آشپزخانه ایرانی، ۲۰ نمونه اجرا شده!

دکوراسیون آشپزخانه ایرانی، ۲۰ نمونه اجرا شده!


روزانه چند بار به آشپزخانه سر می زنید؟ ۲بار، ۵ بار، ۱۰ بار یا بیشتر؟ حالا که مشغول محاسبه تعداد دفعات حضورتان در آشپزخانه هستید بهتر متوجه می شوید که چرا آشپرخانه را قلب خانه خطاب می کنند. خانم ها و آقایان ما داریم از مرکز پر استفاده ترین بخش یک خانه ایرانی با شما صحبت می کنیم و می خواهیم تا با هم ۲۰ نمونه ی اجرا شده از دکوراسیون داخلی آشپزخانه را برای شما به نمایش بگذاریم. دراین بین قرار است تا به شما بگوییم در آشپزخانه های کوچک بهتر است از چه لوازمی استفاده کنید و چند اشتباه رایج چیدمان آشپزخانه را برایتان آشکار کنیم تا از قلب خانه خود را به بهترین شکل طراحی کنید. 


بگذارید خیالتان را در همین اول مسیر راحت کنیم، سیاه و سفید هیچ وقت از مد نمیوفتد! رنگ ها میایند و میروند اما ترکیب این دو رنگ در ایجاد کنتراست اینقدر کامل است و به آسانی در چیدمان، لوازم و اکسسوری منزل را با آن هماهنگ می کنند که می توانید سال های سال در این آشپزخانه باشید و خسته نشوید. استفاده از کابینت های عمودی بازشو وقتی ارتفاع کابینت بالاست یا فضا برای بازشو به چپ و راست فراهم نیست می تواند انتخاب مناسبی باشد، همچنین دستگیره های مخفی برای کابینت های تک رنگ گزینه خوبی هستند تا از یکدستی و خلوص سطوح با سایه اندازی دستگیره ها کاسته نشود. وقتی در آشپزخانه کوچک به فضای کار بیشتری احساس نیاز می کنید می توان کمی اصول دکوراسیون را به چالش کشید و جزیره را در راستای طول آشپزخانه به چیدمان اضافه کرد تا با این کار نیاز به فضای کار تامین شود. خالی بودن فضای زیر کانتر بهترین امکان را برای قرار دادن یک جفت صندلی اپن ایجاد می کند که هم در مرحله آماده سازی وعده های غذایی به کارتان میاید و هم برای صرف غذا سریع ترین دسترسی به آشپزخانه برایتان فراهم می شود.هیچ چیز مانند یک پنجره نورگیر در آشپرخانه های کوچک معجزه نمی کند. سعی کنید همیشه از از نور طبیعی در محیط آشپزخانه بهره ببرید و با پرده های ضخیم از ورود نور جلوگیری نکنید، روشنایی طبیعی در کنار انتخاب صحیح رنگ کابینت های آشپزخانه تاثیر زیادی در ایجاد عمق و بزرگتر دیده شدن فضا دارند. از دیگر مزایای داشتن نور مناسب در آشپزخانه امکان نگهداری از گیاهان آپارتمانی است که حضورشان در منزل تاثیر زیادی در طراوت و افزایش روحیه ساکنین خانه دارد.


همیشه لازم نیست چهار جهت فضای آشپزخانه را پیوسته کابینت و قفسه بچینیم، گاهی می توان مانند تصویر بالا دیوار منتهی به ورودی آشپزخانه را با طرحی جمع و جور و حساب شده کابینت  اجرا کرد و وسایل پذیرایی از مهمانان و یا لوازم کم استفاده تر را در این فضاها قرار داد تا درآشپزخانه دست و پا گیر نباشند. در کنار رعایت اصول چیدمان، انتخاب شرکتی که در ارائه کار با کیفیت و اجرای دقیق خواسته های شما تجربه کافی را داشته باشند خیلی ساده نیست اما سابقه اجرایی گروه معماری وریا نشان دهنده توان بالای آنها در جلب رضایت مشتری است.


قرار دادن صفحه ی شیشه ای روی کابینت کانتر یکی دیگر از راه های بزرگتر دیده شدن آشپزخانه های کوچک است زیرا صفحه های روی کابینت چه سنگ باشند و چه چوب، در دید انسان باعث ایجاد اختلاف بین فضای اطراف خود می شوند این در محدود تر به نظر رسیدن ابعاد آشپزخانه بسیار موثر است، این درست مثل تاثیر استفاده از در شیشه ای به جای در چوبی و فلزی برای جدا کردن دو فضا از یک دیگر است.


اما بهترین راه برای آشپزخانه های کوچکتر قرار دادن کابینت دیواری فقط در یک وجه دیوار و آزاد قرار دادن جهت های دیگر آشپزخانه برای ارتباط با فضای نشیمن است. ترکیب کابینت طرح چوب و با رنگ سفید باعث ایجاد عمق در فضا شده و تقسیم بندی های عمودی در بزرگتر دیده شدن محیط تاثیرگذار بوده اند. نصب یک شلف دکوری روی ستون کانتر از سادگی فضا کاسته و رنگ سفید صفحه روی کانتر باعث ایجاد پیوستگی بین فضای آشپزخانه و نشیمن می شود.

یکی از سبک های دکوراسیون آشپزخانه سفید در سفید  کار کردن است که شامل کابینت ها و تمام لوازم آشپزخانه می شود. این سبک برای آشپزخانه های خیلی کوچک یا بدون نورگیری بالا توصیه نمی شود زیرا یک دست سفید بودن چشم را خسته زودتر خسته می کند و عمق را کمتر نشان می دهد، و نکته ی دیگر اینکه زودتر از هر رنگی گرد و غبار را نشان می دهد و نیاز به نظافت دارد. حتی اگر به کابینت های سفید علاقه مند هستید سعی کنید برای خانه های کوچک برخی از لوازم آشپزخانه را سیاه انتخاب کنید تا کنتراست رنگی را حفظ کرده باشید.


وقتی در آشپزخانه پنجره ی نورگیر وجود ندارد و خانه کوچک است می توانیم از هر سه جهت دیوارها برای نصب کابینت استفاده کنیم و به جای اتصال کابینت به کانتر از یک طرف، طرح جزیره را استفاده کنیم و مسیر گردش را افزایش دهیم. استفاده از رنگ های تیره برای کابینت های زمینی و رنگ های روشن تر برای کابینت دیواری روشی دیگر برای بازتر نشان دادن فضا می باشد.اگر شما هم علاقه دارید از کابینت سبک کلاسیک برای دکوراسیون خانه خود استفاده کنید اما نگران فضای کوچک آشپزخانه هستید می توانید با این راهکارها به خواسته تان برسید و فضا داخلی خیلی هم کوچکتر به نظر نرسد. خب اول از همه به خاطر داشته باشید از طرح های خیلی شلوغ استفاده نکنید و تا حد امکان از بین رنگ های روشن مثل، سفید، صدفی یا کرم رنگ کابینت ها را انتخاب کنید. انتخاب روکش بین کابینتی رنگ روشن که در هماهنگی با رنگ کابینت و نقوش روی آن باشد به دلبازتر و روشن تر شدن فضا کمک بسیاری می کند. 


کابینت های دستگیره مخفی برای داشتن یک آشپزخانه مدرن می توانند انتخاب مناسبی باشند و در طراحی آشپزخانه ای به سبک مینیمال کاربرد دارند. نبودن دستگیره روی کابینت در این آشپزخانه به یکپارچگی سطح کمک کرده، همچنین وجود شیار بین کابینت های زمینی و هم رنگی آنها با رنگ نقره ای لوازم خانگی یکی دیگر از نکات ایجاد هماهنگی در فضای آشپزخانه است. تاثیر انتخاب صفحه روی کابینتی مناسب و در نظر گرفتن کاشی بین کابینتی هماهنگ با آن را می توان در این تصویر به خوبی مشاهده کرد که همگی به ایجاد آشپرخانه ای کمک کرده اند که به این زودی از مد نخواهد افتاد.


در صورتی که طرح کابینت زمینی پیوسته را انتخاب کرده باشید می توانید در راستای طول کابینت های آشپزخانه، دیوار رو به نشیمن را برای ویترین دکوری قفسه بندی کنید و در تزیین و چیدمان آن از لوازم دکوری، کتاب، گلدان و گل بهره ببرید. با توجه به طول زیاد کانتر قرار دادن صندلی اپن می تواند جلوه ی بیشتری به فضای آشپزخانه بدهد و از جدا شدن ناگهانی آشپزخانه از نشیمن جلوگیری کند.


در طراحی کابینت آشپزخانه بیشتر اوقات یک یا چند کابینت را برای با درب شیشه ای برای ویترین یا به صورت قفسه بندی برای لوازم دکوری نصب می کنند اما می توان برای تنوع، فضایی را بین کابینت ها به قفسه بندی اختصاص داد و مانند تصویر بالا با رنگی متفاوت از کابینت کناری ایجاد کنتراست کرد و چشم را در فضا به حرکت وا داشت. در ترکیب با رنگ و طرح کابینت ها بهتر بود از روکش بین کابینتی با خطوط کشیده افقی و با رنگ پس زمینه خاکستری یا خنثی تر استفاده می شد تا ترکیب رنگ های کابینت بیشتر جلوه می کردند. 


دفاتر زیادی در حوزه دکوراسیون داخلی و بازسازی منزل فعالیت می کنند اما کیفیت در اجرا و رضایت مشتریان است که باعث ماندگاری در میدان  می شود و انتخاب یک گروه اجرایی را بر سایرین ارجح می کند. گروه معماری وریا هم با پروژه های متعددی که تا به حال اجرا کرده اند ثابت کردند در زمینه ارائه خدمات معماری متخصص هستند. اجرای دکوراسیون داخلی آشپزخانه تنها یکی از خدمات دفتر معماری وریا می باشد و شما می توانید با مراجعه به سایت این گروه از نمونه تصاویر خدمات ساخت و اجرای ساختمان، بازسازی و محوطه سازی دیدن نمایید و اطلاعات بیشتر را در تماس با کارشناسان این گروه به دست آورید.

مطالب مرتبط با این مقاله:

دکوراسیون آشپزخانه سفید، با قهوه ای چوب دیدنی تر میشه!

طرح کابینت، چیدمان آشپزخانه ال شکل هم دنیایی داره!

انواع بازشوها و جک های درب کابینت آشپزخانه

جزیره آشپزخانه،دکوراسیون امروزی ولی کارآمد!

اپن آشپزخانه، پرکاربرد و موثر در زیبایی دکوراسیون منزل

بهترین صندلی اپن آشپزخانه برای دکوراسیون شما

 

                   

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

رنگ مبل سال، انتخابی به تازگی یک سال جدید!

معمولا با شروع سال جدید بسیاری از افراد به این فکر می کنند که چگونه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *