خانه / دسته‌بندی نشده / دکوراسیون داخلی آپارتمان‌های مدرن، اصولی جدید دارد

دکوراسیون داخلی آپارتمان‌های مدرن، اصولی جدید دارد

هنگامی که دکوراسیون داخلی آپارتمان‌های مدرن، را می‌بینید، شاید با خودتان فکر کنید که صاحب‌خانه در یک خرید اینترنتی، ساده‌ترین مبلمان و دکوراسیون را خریداری کرده‌ است اما کمی که دقیق می‌شوید، در می‌یابید که معمارها با توجه به جزئی‌‌ترین اصول، دکوراسیون داخلی آپارتمان‌های مدرن، را طراحی و اجرا می‌کنند زیرا این سبک خانه‌ها را مورد پسند آدم‌های موفق است و ذهن پرمشغله این صاحب‌خانه‌‌ها، دوست ندارد با تصویری شلوغ از اشیایی که هیچ ارتباط با هم ندارند درگیر شود.


طراح در لابی‌ این ساختمان سعی کرده ضمن استفاده از متریال لوکس و سنگ‌های مرغوب به بخش‌های مختلف فضای لابی شکل دهد، تا افراد هنگام تردد از این فضای بزرگ حس نکنند، در کوریدور یک اداره یا بیمارستان راه می‌روند. معمار هم‌چنین با استفاده از طرح‌‌های زیبا و گلدان‌های متنوع، فضای سبز حیاط را در گوشه ذهن افراد این خانه تداعی کرده است. در انتهای لابی هم مانند دیوار حیاط، از دیوارک‌های مشبک و پیچ‌های زیبای آراسته به گل استفاده شده و تمام این‌ها نشان‌دهنده اوج خلاقیت و سلیقه‌ای است که برای طراحی و ساخت این لابی، به کار رفته است. 


گرافیک محیطی در طراحی داخلی، زیبایی روانشناسی در خانه!

هنگامی که قصد دارید دکوراسیون داخلی آپارتمان‌های مدرن را طراحی کنید بهتر است شرکت‌هایی را انتخاب کنید که صفر تا صد پروژهه را خودشان انجام دهند. شرکت‌های معماری و ساخت بنا نباید هر قسمت کار را به یک پیمانکار یا خدمات دهنده بسپارند. از طرفی مدیر یک پروژه ساختمانی موفق، باید بتواند با تامین‌کنندگان اصلی مصالح ساختمانی در ارتباط باشد و دست واسطه‌ها را از پروژه مشتری خود کوتاه کند. مثلا گروه طرح و ساخت کهن به طور اختصاصی بر پروژه‌های ویلاهای لوکس تک‌واحدی تمرکز دارد؛ هم‌چنین بهترین انواع مصالح و تجهیزات را از تولیدکنندگان اصلی دریافت می‌کند. این در حالی است که بسیاری از شرکت‌ها،  مصالح مرغوب را در ساختمان به کار نمی‌برند یا با خرید از واسطه‌ها، هزینه تمام شده برای مشتری را افزایش می‌دهند.

 

طراحی دکوراسیون داخلی منزل، ۵ اصل که ابزار کار طراحان است!

در طراحی این لابی سعی شده دیوارها و کف زیبای فضا،  بیشتر به نظر برسند، در نتیجه مبل‌هایی که برای بخش انتظار انتخاب شده‌اند، رنگی خنثی دارند و البته یک لوستر با طرح مدرن به سقف آویزان شده که بیان‌گر تم اصلی طراحی این ساختمان، یعنی مدرنیته است.


امروزه طراحان داخلی، طرح‌های کناف متنوعی را در اختیار مشتری‌ها قرار می‌دهند اما این‌که یک آلبوم را جلوی خودمان بگذاریم و هر کدام جلوه بهتری دارند را انتخاب کنیم، اصلا حرفه‌ای نیست. هنگام طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان‌های مدرن ‌باید دید کدام طرح با فضای کلی و اثاثیه مد نظر مشتری هماهنگی دارد. طراحی سقف این ویلا با هماهنگی خوبی با دیوار تلویزیون ادغام شده و در نگاه اول ذهن بیننده را خسته نمی‌کند. هم‌چنین نور به کار رفته دورتادور سقف با بخش مرکزی و لوستر فاصله معقولی دارد و روشنایی ملایمش، فضایی صمیمی به اتاق نشیمن داده است.

 

سبک بالیوود در طراحی داخلی، شاد و رقصان مثل هندی ها

هنگامی که طراحان داخلی می‌خواهند خانه‌ای کاملا مدرن را طراحی کنند، برای انتخاب اشیای زینتی، کمتر به دنبال لوازم آنتیک و کلاسیک می‌روند. هرچند زمانی گفته می‌شد که باید بین اشیای قدیمی و مدرن، توازنی برقرار شود اما امروز در دکوراسیون داخلی آپارتمان‌های مدرن، اثری از عتیقه‌های دکوری دیده نمی‌شود و برعکس، جلوه‌های هنر مدرن در تزئین فضای داخلی آپارتمان‌‌ها، به کار می‌رود. در پروژه گروه طرح و ساخت کهن، روی میز جلوی مبل، از ظروف دکوری با طرح‌هایی مدرن استفاده شده و شمعدان‌های روی میز تلویزیون، به جای این‌که نقره‌ای و چند شاخه باشند، بلوری و ساده هستند.

طراحی ویلا مسکونی با ترمووود، طبیعت در دل خانه!

برای طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان‌های مدرن، نباید تمام دیوارها را شبیه به هم بسازید بلکه یک دیوار که مرکز توجه است را مطابق سلیقه خودتان با طرح یا رنگ اصلی تم دکوراسیون خانه پر کنید و بقیه دیوارها را با طرح‌های بسیار ساده یا رنگ‌های ملایم‌تر جلوه ببخشید. با این سبک طراحی، بیننده در نگاه اول، فقط متوجه دیوار تلویزیون می‌شود و هنر طراحی داخلی شما، نگاهش را بر جزییات آن دیوار اصلی می‌دوزد.

۱۰ درس طراحی داخلی که همه باید از آن‌ها آگاه باشند

  

در طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان مدرن تصویر بالا، می‌‌بینید که طیف دیوار اصلی بخش ناهارخوری آپارتمان زرد است و دیوارهای مجاور آن، طرح خاصی ندارند، تنها تابلویی روی آنها آویزان شده است. هم‌چنین در بخش نشیمن خانه، طرح‌های زیبا و براق دیوار در زمینه کرم-طلایی ملایم، جلوه خاص و زیبایی به محدوده تلویزیون بخشیده‌اند و از طرفی رنگ دیوار تلویزیون، ضمن هماهنگی با تم اصلی خانه، هنگام تماشای تلویزیون، توجه را از برنامه در حال پخش منحرف نمی‌کند.

ویلاهای مدرن ایرانی، آخر هفته دلپذیر در ویلای توتستان!

 

اتاق کار و فضای مطالعه در خانه‌های مدرن امروزی بسیار مورد توجه طراحان داخلی قرار می‌گیرد؛ زیرا صاحب چنین خانه مدرنی احتیاج دارد، در زمان‌هایی از روز پشت میز کارش بنشیند و به فعالیت ذهنی بپردازد. در صورتی‌که فضای مطالعه خیلی سرد و بی‌روح باشد، ذهن پس از مدتی خواب‌آلوده می‌شود. برای پیش‌گیری از چنین وضعی می‌توان در دکوراسیون داخلی آپارتمان‌های مدرن از عناصری مثل چوب‌های به رنگ ملچ و گل و گیاه استفاده کرد که فضای بسیار مدرن و ماشینی آپارتمان، تلطیف شود.

 

طراحی و دکوراسیون داخلی، بایدها و نبایدهایش را بدانید!


طراحی داخلی خانه تان بازتابی از شخصیت شماست!

 

 لوازم دکوری لوکس، ۹ برندی که کل دنیا قبول دارند!


 آشپزخانه را اگر با دقت طراحی نکنی، هر قسمتش نغمه خودش را می‌خواند. در دکوراسیون داخلی آپارتمان‌های مدرن هر المانی باید با دقت انتخاب شود و اگر نه نمای مدرن خانه، شبیه خانه مادربزرگ‌ها می‌شود. در یک آشپزخانه اپن باید دید، دکوراسیون هال، پذیرایی و ناهارخوری با چه تمی کار شده و آشپزخانه نیز با همین تم هماهنگ شود. در این آشپزخانه، تم کرم، خردلی، زرد تیره در آشپزخانه تکرار شده است. از طرفی سقف کمی طراحی کرم روشن دارد که با توجه به محیط آشپزخانه، سبب برانگیختن اشتها و بهبود روحیه می‌شود. از طرفی چون ست یخچال و لوازم برقی خانه مشکی براق است، برای هماهنگ شدن آشپزخانه با فضای هال، از چراغ‌های آویز مشکی استفاده شده که هم مرزی را بین آشپزخانه و هال ایجاد کند هم رنگ تیره لوازم آشپزخانه، ناگهان در نگاه بیننده نخورد. نکته مهم دیگر این‌که کابینت‌ها دستگیره ندارند. این ویژگی باعث شده فضای آشپزخانه مرتب‌تر به نظر برسد.

۶ توصیه ساده طراحی دکوراسیون از زبان طراحان داخلی!

 

 

در طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان‌های مدرن، نباید تمام فضاها را یک شکل سازید. خصوصا اتاق خواب که با شخصیت صاحب اتاق باید هماهنگ باشد و  به صورت برجسته نشان دهد که صاحب این اتاق چه نوع آدمی است؟ مثلا رنگ آبی مایل به طوسی هم آرامش‌بخش است و هم  با طیف‌های متفاوت طوسی و خاکستری کلکسیونی از المان‌های ریلکس‌کننده را در اتاق خواب به وجود می‌آورد.

در اتاق خواب پروژه ویلای گروه طرح و ساخت کهن، رنگ آبی بر فضا حاکم شده و در مقابل میز توالت و پاتختی‌ها ساده و روشن طراحی شده‌اند، تا نمای زیبای تخت‌خواب و ترکیب رنگ تند سقف، با آن نامتوازن نشود. از طرفی رنگ روشن تخت‌خواب ناگهان با رنگ سقف آمیخته نشده و طرح راه‌راه سقف و دیوار، دو بخش تیره سقف و فضای لطیف تخت‌خواب را با هم مرتبط کرده است.

دکوراسیون خانه های لوکس، از کوکو شانل یاد بگیریم!

 

 همان طور که مشاهده کردید، طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان‌های مدرن اصولی بسیار دقیق دارد که ما توانستیم تنها بخشی از آنها را برای شما بازگویی کنیم. دوست دارید در مطالب بعدی در زمینه طراحی داخلی آپارتمان‌های مدرن، از اهالی فن چیدانه چه چیزی را یاد بگیرید؟ برای ما بنویسید.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ترکیب رنگ صورتی، خانه صد متری مهیا و علی در کرج!

انتخاب ترکیب رنگی مناسب برای خانه اهمیت بسیاری دارد چرا که این انتخاب می تواند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *