خانه / دسته‌بندی نشده / سقف پارچه ای حیاط، همان سازه‌ چادری است؟

سقف پارچه ای حیاط، همان سازه‌ چادری است؟

تا حالا با خودتان فکر کرده‌اید که سقف پارچه ‌ای حیاط دقیقا به چه درد می‌خورد؟ نه تنها اگر بخواهید در حیاط‌تان بنشینید، از تابش مستقیم آفتاب و بارش‌های آسمانی در امان خواهید بود بلکه دیگر ساختمان‌های اطراف هم وسط دورهمی خانوادگی شما را نگاه نمی‌کنند. یک فضای خصوصی دنج، زیر سقف پارچه‌ ای حیاط نه تنها برای محدوده فضای نشیمن حیاط مناسب است بلکه اگر پارکینگ‌تان مسقف نیست یا در حیاط استخر و آب‌نما دارید، می‌توانید با سازه‌های چادری سایبان‌های پرکاربردی درست کنید و با خیالی آسوده از زیبایی‌های تراس، روف‌گاردن یا حیاط‌تان لذت ببرید. در این مطلب به شما می‌گوییم که سازه چادری و سقف پارچه‌ای حیاط را به کجا سفارش دهید؟ حدود قیمت پروژه برای‌تان چقدر تمام می‌شود و همچنین جدیدترین مدل‌های انواع سقف‌های متحرک و جمع‌شونده فضای باز را با هم بررسی می‌کنیم.سقف پارچه‌ای حیاط چیست؟

از گذشته ادم‌ها علاقه داشته‌اند که قسمتی از فضای آزاد محل زندگی خود را برای زمان استراحت خود در نظر بگیرند. قدیم‌ها با چادرهای برزنتی دو رنگ و راه‌راه، یک سایبان در حیاط درست می‌شد اما امروزه مهندسان معمار خانه‌های مدرن، با سازه‌های چادری، سقف پارچه‌ ای حیاط را بسته به سلیقه مشتری ایجاد می‌کنند که هم زیباست و هم با دوام.سقف پارچه ای حیاط از گذشته تا به امروز

شاید فکر کنید که اخیرا مردم به استفاده از سقف پارچه ای حیاط روی آورده‌اند اما باید بدانید که استفاده از سازه پارچه‌ای به بیش از ۲ هزار سال پیش باز می‌گردد. سقف پارچه‌ ای حیاط، در باستان 

  • روم: در گذشته برای پوشاندن روی آمفی‌تئاترهای روم از پارچه‌های نخی به اسم «وِلاریا» استفاده می‌کرده‌اند که لابه‌لای رشته‌های طناب آویخته می‌شده است.
  • اسپانیا: اسپانیایی‌ها هم سایبان‌های کرباسی به نام «تُلدوس» را در خیابان‌ها می‌‌آویختند.
  • قبایل: چادر سرخ‌پوستان از قدیمی‌ترین سازه‌های چادری است. مغول‌ها هم چادرهایی به نام«یورت» داشته‌اند.
  • ایران: سیاه‌چادر عشایر هم از بارزترین نمونه‌های سنتی سازه چادری است.
  • سیرک: بزرگترین سازه‌های چادری که از قدیم دیده‌اید، در سیرک‌ها کاربرد داشته‌ است.
  • بعد از انقلاب صنعتی: طراحان سازه‌های چادری با استفاده از ماشین‌آلات بافت، چادرهای بسیار محکمی از جنس کنف می‌ساختند و به دلیل تولید صنعتی، قیمت چادر هم کم‌تر تمام می‌شد.
  • قرن ۲۰: الیاف پارچه‌های چادری سبک‌ر و انعطاف‌پذیر شدند؛ انحنا و کشش مطلوب را در سایبان پارچه‌ای و چادر ایجاد می‌‌کردند.سقف پارچه‌ای حیاط چه مزایایی دارد؟

قبل‌تر با روش‌های سنتی از انواع پارچه‌های محافظ و حتی پوست حیوانات برای سایبان حیاط استفاده می‌‌شد. این روش‌ها اگر چه سایه را در حیاط خانه ایجاد می‌کرد اما دوام و زیبایی مطلوبی نداشت. در کل نمایی غیرحرفه‌ای و هجو به حیاط منازل می‌داد. اما سازه‌های پارچه ای امروزی ضمن ایجاد نمایی زیبا و امروزی دوامی بلند مدت دارند.


درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

رنگ مبل سال، انتخابی به تازگی یک سال جدید!

معمولا با شروع سال جدید بسیاری از افراد به این فکر می کنند که چگونه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *