خانه / دسته‌بندی نشده / طراحی داخلی خاص، سه سبک پر طرفدار در دکوراسیون منزل!

طراحی داخلی خاص، سه سبک پر طرفدار در دکوراسیون منزل!

امروزه طراحی دکوراسیون داخلی منزل اهمیت زیادی بین افراد پیدا کرده است. سبک‌های مختلفی برای طراحی داخلی وجود دارد که افراد بر اساس سلیقه خود از آنها برای چیدمان خانه استفاده می‌کنند. انتخاب هر یک از سبک‌های طراحی داخلی به سلیقه افراد و سبک وسایل، اکسسوری‌های خانه و مبلمان دارد. ممکن است شما هم به دنبال تغییر دکوراسیون و یا طراحی داخلی خانه جدید خود باشید؛ در این مطلب با گروه طراح داخلی و طراح مبلمان آزیتا علیزاده همراه هستیم تا درمورد سه سبک خاص در طراحی داخلی یعنی؛ بوهمیان، روستیک و صنعتی صحبت کنیم پس با چیدانه همراه باشید و این مطلب را تا آخر بخوانید.

 


۱.دکوراسیون به سبک بوهمیان

دکوراسیون بوهمیان که به آن بوهو و بوهمیا هم گفته می‌شود؛‌ سبکی بدون قوانین و اصول خاصی است. در این نوع از چیدمان منزل، شما می‌توانید از هر نوع وسیله‌ای که از آن خوشتان می‌آید استفاده کنید. دکوراسیون بوهمیان از هیچ قاعده‌ای پیروی نمی‌کند و در عین جذابیت، فضایی دنج و آرام ایجاد می‌کند که افراد در آن احساس راحتی می‌کنند.

ریشه کلمه بوهمیان از کلمه فرانسوی La Boheme به معنی کولی آمده است. بوهم سرزمینی است که در جمهوری چک قرار دارد و روزگاری محل زندگی کولی‌ها بوده است. از آنجا که کولی‌ها همیشه در سفر هستند اغلب با خود نشانه‌ها و وسایل مختلفی از نقاط مختلف جهان دارند و به همین دلیل در سبک دکوراسیون بوهمیان از الگوهای متنوع و مختلفی در منزل استفاده می‌شود.

 


اصول کلی سبک بوهمیان

۱.استفاده از طرح و نقش و الگوهای متنوع: در این سبک می‌توانید به راحتی وسایل با الگوهای مختلف را در کنار هم استفاده کنید. مثلا فرشی که طرح هندسی دارد را می توانید با مبلمانی با طرح سنتی به کار برد. به طور کلی استفاده از طرح و نقش در سبک بوهمیان جایگاه خاصی دارد.

 

خلاقیت در سبک بوهو

۲.خلاقیت در استفاده از وسایل: خلاقیت در این نوع سبک، یعنی خودتان چیدمان منزل را تعریف کنید و از هر وسیله دکوری و کاربردی که به نظرتان جذاب می‌آید استفاده کنید.

 


۳.استفاده از رنگ‌های گرم و شاد: دکوراسیون به سبک بوهو گرم و دعوت‌کننده است در نتیجه با استفاده از رنگ‌های گرم می‌توانید احساس راحتی را برای افراد ایجاد کنید. محدودیتی برای استفاده از رنگ‌های شاد و گرم در این دکوراسیون خوش آب‌ورنگ ندارد.

 

دکوراسیون بوهمیان

۴.نورپردازی در سبک بوهمیان: در سبک بوهمیان از نور ملایم و کم، برای ایجاد حس آرامش و دنج بودن بیشتر استفاده می‌شود. استفاده از روشنایی‌های غیرمستقیم و شمع گزینه خوبی برای روشنایی ملایم است. استفاده از نورهای گرم در این سبک متداول است. می‌توانید در انتخاب لوستر و لامپ آزادانه عمل کنید.

 

 ۵.اکسسوری‌ها در سبک بوهمیان: هیچ قانونی برای انتخاب وسایل دکوری برای منزل و یا جور بودن آنها با همدیگر وجود ندارد و دست شما باز است تا هر نوع وسیله ای که به شما حس خوبی می‌دهد و دوستش دارید را در دکوراسیون به کار ببرید. استفاده از دکوری‌های مخصوص کشورها و شهرهای مختلف را فراموش نکنید.

۶.صندلی عثمانی: یکی از وسایلی است که برای به نمایش گذاشتن عناصر دیگر کشورهای جهان می‌توانید استفاده کنید.

۷.به کاربردن فرش طرح و نقش‌دار: سبک بوهمیان دارای تم‌های طرح و نقش‌دار می‌باشد. یکی از ایده‌ها برای اضافه کردن طرح و نقش به فضای خانه استفاده از فرش ایرانی است. گلیم‌ها، گبه‌ها و قالیچه‌های طرح‌دار می‌توانند به کمکتان بیایند. همچنین با استفاده از فرش فضای خانه گرم و دعوت‌کننده جلوه می‌کند.

۸.استفاده از گیاهان: برای ایجاد دکوراسیونی با سبک بوهمیان استفاده از گیاهان در خانه را فراموش نکنید. می‌توانید یک بخش از خانه را برای گذاشتن گل و گیاه در نظر بگیرید. می‌توانید از گیاهانی مانند؛ سرخس بوستون و فیلودندرون استفاده کنید.

 

دکوراسیون صنعتی

۲. طراحی داخلی به سبک صنعتی

یکی دیگر از طراحی‌های داخلی خاص که برخی افراد به استفاده از آن در دکوراسیون منزل خود علاقه‌مندند و می‌توان گفت که انتخابی جسورانه است. یکی از ویژگی‌های اصلی این سبک در معرض نمایش قرار گرفتن مصالح ساختمانی مانند آجر، فلز، بتن و.. بدون هیچ پوششی است. در این سبک از طراحی داخلی خاص؛ علاوه بر اینکه به کارایی مبلمان و اثاثیه توجه می‌شود، از وسایل قدیمی در کنار عناصر شیک مدرن برای ایجاد جلوه‌ای خاص و منحصر به فرد به خانه استفاده می‌شود.

با توجه به ویژگی‌های خاص این سبک از طراحی داخلی؛ آپارتمان‌هایی با سقف بلند، فضاهای اداری و تجاری و آپارتمان‌های مدرن، همچنین کافه‌ها و رستوران‌هایی که می‌خواهند فضایی منحصر به فرد باشند، گزینه‌های مناسبی برای استفاده از سبک صنعتی هستند.

 

دکوراسیون به سبک صنعتی

دکوراسیون به سبک صنعتی

میز و صندلی به سبک صنعتی

میز و صندلی به سبک صنعتی

ویژگی‌های طراحی داخلی به سبک صنعتی:

مبلمان: در این سبک از مبلمانی با جنس چوب و فلز و روکش‌های چرم استفاده می‌شود.

استفاده از وسایل فلزی: یکی از ویژگی‌های اصلی سبک صنعتی استفاده شاخص از فلز و چوب است. به کار بردن وسایل فلزی باعث ایجاد سردی و بی روحی فضا می‌شود. کاربردی بودن وسایل در این سبک اهمیت دارد در نتیجه از وسایل غیرضروری در طراحی داخلی استفاده نکنید.

رنگ  در سبک صنعتی: در این سبک از رنگ‌های خنثی و سرد مانند سفید، سیاه و قهوه‌ای بیشتر استفاده می‌شود.

تقسیم بندی فضا: در طراحی داخلی به سبک صنعتی فضاها تفکیک نمی‌شوند و اغلب به صورت یکسره هستند.

نورپردازی: با توجه به اینکه رنگ‌های خنثی و سرد در دکوراسیون صنعتی به کار می‌رود باید نور کافی برای فضا تامین شود. استفاده از چراغ‌های فلزی مدرن و فلزی در طراحی داخلی صنعتی متداول است.

 


۳. سبک روستیک در طراحی داخل منزل

همانطور که از اسم این نوع سبک مشخص است در آن از المان‌ها و عناصر طبیعی و روستایی استفاده می‌شود. کلمه روستیک (Rustic) از کلمه روستایی گرفته شده است. یکی از ویژگی‌هایی که در نمونه کارهای گروه طراحی مبلمان آزیتا علیزاده دیده می‌شود، به کار بردن سبک روستیک در مبلمان و طراحی داخلی است.

 

سبک روستیک

اکسسوری در دکوراسیون سبک روستیک

میز وصندلی به سبک روستیک

استفاده از فرم طبیعی چوب در دکوراسیون به سبک روستیک

دو ویژگی‌ مهم در طراحی داخلی به سبک روستیک:

  • یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این سبک از طراحی داخلی استفاده از مولفه‌های طبیعی خام و دست‌نخورده است که باعث ایجاد فضایی با حال و هوای روستایی در خانه می‌شود.
  • استفاده از متریال چوب در اکسسوری‌ها و مبلمان، به ما در ایجاد دکوراسیونی به سبک روستیک کمک می‌کند. می‌توانید در برخی از وسایل از چوب استفاده کرد. رنگ چوب طبیعی باعث طبیعی جلوه داده شدن آن می‌شود و رنگی خنثی است که چشم را اذیت نمی‌کند.

 حرف آخر:

در این مطلب، به توضیح سه سبک خاص در طراحی داخلی؛ بوهمیان، روستیک و صنعتی پرداختیم. سبک‌های خاص دکوراسیون منزل شما را متفاوت و زیبا جلوه می‌دهد در نتیجه می‌توانید برای تغییر دکوراسیون به این نوع سبک‌ها هم فکر کنید. گروه طراحی داخلی و طراحی مبلمان آزیتا علیزاده طراح و تولیدکننده اکسسوری و مبلمان به سبک‌های بوهمیان، روستیک و صنعتی هستند. اگر شما هم به دنبال طراحی داخلی خاص برای دکوراسیون منزل خود هستید می‌توانید به پروفایل طراحی مبلمان آزیتا علیزاده سر بزنید و نمونه کارهای زیبای آنها را ببینید و همچنین در رابطه با طراحی داخلی منزل خود با کارشناسان آنها در ارتباط باشید.

 

مطالب پیشنهادی:

 

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

بازی با کودک در خانه، ایام عید در خانه چه کار کنیم؟

داشتن ایده برای بازی با کودک در خانه این روزها واقعا یک دغدغه است. ایام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *