خانه / دسته‌بندی نشده / طراحی ساختمان ایرانی، به روزترین آپارتمان ۵ طبقه در اصفهان

طراحی ساختمان ایرانی، به روزترین آپارتمان ۵ طبقه در اصفهان

پروژه های برجسته: ساختمان مسکونی شماره ۲۷ یکی از طراحی های خاص و مدرن در منطقه یک، واقع در غرب اصفهان که توسط ” مرتضی حسن زاده، سعید ضیایی” در زمینی به مساحت ۴۲۰ متر مربع و با زیربنایی به مساحت ۱۲۵۶ متر مربع در پنج طبقه احداث شده است.

در طراحی ساختمان ایرانی با نام “ساختمان مسکونی شماره ۲۷″، با بهره گیری از آجر نما توانسته نمایی خاص و منحصر به فرد را در کنار ساماندهی نیاز کارفرما برای این ساختمان مسکونی مدرن به وجود آورد. با این مطلب از چیدانه همراه باشید تا به گوشه و کنار این پروژه سری بزنیم و به بررسی جنبه های مختلف این پروژه بپردازیم.

مطالب بیشتر: خانه دوبلکس شیک ایرانی، خانه کوچک جذاب در اصفهان


مشخصات عمومی ساختمان ایرانی “ساختمان مسکونی شماره ۲۷”

مطالب بیشتر:ویلاهای مدرن ایران، این بار کوشک خانه در اصفهان


نیاز کارفرما ساختمان مسکونی شماره ۲۷ در اصفهان

ساختمان مسکونی شماره ۲۷، یک ساختمان ایرانی است متعلق به خانواده ای است که قصد داشتند به جای خانه پدری، که تا قبل از این مادر بزرگ خانواده در آن سکونت داشت، ساختمان مسکونی بنا کنند که همه اعضای خانواده بتوانند با حفظ روح و خاطرات خود، در کنار مادربزرگ مثل گذشته در آن سکونت داشته باشند.

مطالب بیشتر: ساختمان شماره ۱۳۵، مدرن ترین ساختمان آجری در سعادت آباد


روند طراحی ساختمان ایرانی اصفهان “ساختمان شماره ۲۷”

بر اساس مقررات ملی ساختمان می توانستیم چهار واحد آپارتمان و یک طبقه زیرزمین به عنوان پارکینگ داشته باشیم، که بر آن شد طبقه همکف این خانه حیاط دار در اصفهان متعلق به مادربزرگ خانواده، به خاطر دسترسی مستقیم به حیاط و ورودی مجموعه، طبقات اول و دوم متعلق به دختر و پسر خانواده و طبقه ی سوم ساختمان مسکونی شماره ۲۷  نیز به متعلق به نوه خانواده در نظر گرفته شود.

لازم به ذکر است که هر یک از این اعضا تا قبل از سکونت در ساختمان مسکونی شماره ۲۷ در خانه های ویلایی سکونت داشته اند، خانه هایی که همانند خانه های قدیمی پدری زندگی آن ها را با حیاط، آب، ایوان و فضای سبز گره زده بود که این مسئله تاثیر بسزایی را در روند طراحی این ساختمان ایرانی در اصفهان رقم میزد زیرا در اکثر موارد ساکنین آینده آپارتمان ها هنگام طراحی مشخص نیستند و طراحی بر اساس یک سری پیش فرض های عام شکل می گیرد. 

مطالب بیشتر: نمای سیمان سفید، ساختمان مسکونی دریاگوشه در متل قو

اما در پروژه ساختمان مسکونی شماره ۲۷ ساکنین آینده بنا مشخص و اهل یک خانواده هستند. بنابراین نوع نگاه در طراحی این ساختمان ایرانی می تواند منحصر به خود پروژه بوده و با شرایط عمومی معماری ساختمان های مسکونی تفاوت هایی هر چند جزیی داشته باشد.

مطالب بیشتر: طراحی ویلا دوبلکس مدرن، ویلایی برای مایا در رودهن

ایده طراحی معماری ساختمان شماره ۲۷ اصفهان

 ایده ی اصلی پروژه ساختمان ایرانی اصفهان نیز بر این اساس شکل گرفت که تلاش شود علاوه بر اینکه این چهار واحد از استقلال کامل برخوردار می باشند، بتوانند با هم در تعامل بوده و فضاهایی جهت گسترش این تعامل و ارتباط ایجاد شود که با توجه به خواست کارفرما جهت بهره گیری حداکثری از متراژ واحدها این اتفاق با ایجاد ارتباط بصری بین طبقات در تراس ها و پاسیوی ساختمان مسکونی شماره ۲۷ میسر گردید.

مطالب بیشتر: معماری آپارتمان مسکونی، ساختمان ۲۱۳ در مشهد


طراحی تراس سبز ساختمان مسکونی شماره ۲۷ اصفهان

 فضای تراس های ساختمان مسکونی شماره ۲۷ تداعی ایوانی است در هر طبقه، که بخشی از آن با عمق بیشتر به فضای داخل این ساختمان ایرانی نفوذ کرده و امکان بهره مندی بیشتر از فضای باز و همچنین فضای سبز را برای ساکنین ساختمان مسکونی شماره ۲۷ فراهم می آورد.

 در بدنه تراس های این ساختمان مسکونی با استفاده از صفحاتی آجری دیدهای جانبی به حیاط ساختمان های مجاور و بلعکس محدود شده و امتداد دید به سمت زمین روبرو که قرار است در آینده نزدیک به فضای سبز تبدیل شود هدایت گردیده است.

مطالب بیشتر: ویلای سفید رستم، میان باغ های سرسبز تنکابن


بررسی دیاگرام، پلان، نما و برش “ساختمان شماره ۲۷ اصفهان”

با دیدن بخشی از دیاگرام های ساختمان شماره ۲۷ اصفهان، با جزییات بیشتری از طراحی این فضا آشنا خواهید شد و با بررسی پروفایل “رتضی حسن زاده، سعید ضیایی گزوه طراحی و ساخت ارگ شهر”” می توانید تصاویر کامل تری از بخش های مختلف این پروژه مشاهده کنید.

مطالب بیشتر: خانه ویلایی دوبلکس ایرانی، خانه شماره سه در شیراز

طراحی نمای مدرن ساختمان ایرانی در اصفهان

بهره گیری از آجر نما در ساختمان مسکونی شماره ۲۷ به عنوان مصالح ساختمانی اصلی یادآور حس و حال خانه های حیاط دار زیبا و البته اکثر خانه های قدیمی اصفهان است. 
و در نهایت بافت آجری استفاده شده در نمای این ساختمان ایرانی اصیل با سایه اندازی هایی که ایجاد می کند تصویری متنوع از ساختمان در زمان های مختلف روز را به ما می دهد و در شب نیز این تنوع با نورپردازی نمای آجری ادامه پیدا می کند.

برای اینکه بتوانید پروژه ی خود را در بخش پروژه های برجسته چیدانه با نام خودتان ثبت کنید کافی است، عکس پروژه و مشخصات خود را به تلگرام چیدانه ۰۹۰۳۵۵۵۰۱۴۸ ارسال کنید.

مطالب بیشتر:

 

 

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دفتر کار شیک و مدرن، به سبک صدف بیوتی

صدف بیوتی اولین بلاگر آرایشی ایرانی است که اکنون بیشتر تولیدکنندگان محصولات آرایشی خارجی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *