خانه / دسته‌بندی نشده / طراحی کافه رستوران بوکالانج در خیابان بوکان

طراحی کافه رستوران بوکالانج در خیابان بوکان

طراحی داخلی هنر و علم تغییر و بهبود یک فضا برای دستیابی به یک محیطی راحت و زیبا برای افرادی است که از فضا استفاده می کنند و طراح داخلی کسی است که این پروژه ها را برنامه ریزی، تحقیق، هماهنگی و مدیریت می کند. بنابراین تعریف؛ طراحی داخلی یک حرفه چند منظوره است که شامل توسعه مفهومی، برنامه ریزی فضایی، بررسی سایت، برنامه ریزی، تحقیق، برقراری ارتباط با کارفرما و کاربران یک پروژه، مدیریت ساخت و ساز و اجرای طرح می شود.
در این مطلب می خواهیم به کافه رستوران بوکالانج در خیابان بوکان سری بزنیم و  نتیجه تلاش گروه چوبین گستر برای تغییر طراحی داخلی فضا و تبدیل آن به جایی مناسب برای گذراندن اوقاتی با کیفیت در کنار خانواده و دوستان سری بزنیم. با چیدانه همراه شوید.     


مشخصات عمومی پروژه طراحی کافه رستوران بوکالانج در خیابان بوکان

نام پروژه: کافه رستوران بوکالانج

موقعیت: کافه- رستوران

نام شرکت یا دفتر معماری: طراحی داخلی چوبین گستر

معمار مسئول و ناظر پروژه: محمد ترکمن

تیم طراحی : طراحی داخلی چوبین گستر

 نورپردازی و برقکاری:آقای محمدی

کارهای چوبی: آقای سرلک

مدت زمان طراحی: از دی ماه ۱۳۹۵ تا فروردین ماه ۱۳۹۶

 مدت زمان اجرای پروژه: ۴۰ روز کاری

مساحت سایت پروژه: ۳۰۰ متر مربع که ۱۵۰ متر مربع آن تحت بازسازی قرار گرفته است.

نوع ساختمان: تجاری

کارفرما: جناب آقای طاهری

بودجه: ۴۰۰ میلیون تومان

در این پروژه سعی بر این بود علاوه بر اینکه تحویل پروژه در زمان تعهد شده انجام شود؛ تا حد امکان درخواست های بزرگ و کوچک کارفرما در بازطراحی لحاظ گردد.رنگ مشکی و طلایی در طراحی داخلی رستوران

طلایی و مشکی! برای استفاده از این دو رنگ باید حتما کار را به کاردان سپرد!
رنگ طلایی همیشه نشان از رفاه، صلابت، جسارت و لوکس بودن دارد اما استفاده از آن در فضای یک رستوران امروزی به سبک تلفیقی که قرار نیست شبیه به خانه های شاهانه طلاکوب، از مد افتاده به نظر برسد نیاز به تعریفی جدید از رنگ طلایی توسط طراحان دارد.

رنگ مشکی نیز به همان میزان قدرتمند است و حس رمز آلود و ناشناخته بودن را منتقل می کند. همچنین این رنگ به راحتی نور و طیف رنگ های دیگر را در خود جذب می کند و باید با ملاحظه به کار برده شود.
طراحان چوبین گستر به این نتیجه رسیدند که برای استفاده از رنگ طلایی در جزئیات نیاز به متریال هایی داریم که حالت آینه ای و  بازتابش نور خوبی داشته باشند و بتوانند از بلعیده شدن نور و رنگ های دیگر فضا، توسط رنگ مشکی جلوگیری کنند و به علاوه فضای کافه-رستوران را رسمی و لوکس جلوه می دهند.سبک تلفیقی بدون مرز

کافه- رستوران بوکالانج را می تواند به معنای واقعی تلفیقی نامید!
استفاده از پنجره های ارسی ایرانی با شیشه های رنگی بر روی دیوار هایی که با آجر نمای سفید پوشش داده شده است در کنار صندلی هایی متنوع به سبک های معاصر و مدرن در کنار نیمکت هایی پر از کوسن برای مراجعینی که همیشه راحتی برایشان حرف اول را می زند؛ سعی شده دل هر کس با هر سلیقه ای به دست آید!
ایجاد سبک تلفیقی به ویژه در ترکیب با المان های ایرانی نیاز به تبحر بالا و همنشینی درست المان ها در کنار هم دارد. پس اگر دل تان فضایی به سبک تلفیقی می خواهد ریسک نکنید و از مشاوره افراد متخصص استفاده کنید!طراحی پارامتریک برای المان های خاص

 طراحی الگوریتمیک (پارامتریک) با کمک نرم افزارهای مدل سازی سه بعدی برای طراحی فرم های پیچیده و تکرار شونده، در حال تبدیل شدن به یکی از گرایش های محبوب در حرفه معماری می باشد. نتیجه این سبک طراحی ها معمولا ایجاد فرم هایی به پیچیدگی طبیعت همراه با تنوعی است که آرزو و خلاقیت معمار را به واقعیت تبدیل می کند.
طراحان چوبین گستر نیز سعی کرده اند با طراحی المان هایی مثل مجسمه صورت به سبک پارامتریک علاوه بر ایجاد نقاط کانونی جذاب برای جلب توجه مراجعه کنندگان توانایی خود را در استفاده از طراحی پارامتریک به رخ بکشند.


ویدئو پروژکتور و قسمت چند رسانه ای

آقای طاهری، کارفرمای پروژه بوکالانج، درخواست داشتند: امکان تماشای فوتبال و ویدئو کلیپ های خاص برای بعضی از مراجعه کنندگان به کافه-رستوران فراهم شود. برای تحقق این خواسته ی کارفرما گوشه های دنجی از فضا برای این منظور در نظر گرفته شد تا علاوه بر فراهم شدن این امکان مزاحمتی برای سایر مرجعان ایجاد نشود.


جزئیات تعیین کننده در طراحی داخلی

یکی از فرق های اساسی یک طراح حرفه ای با هر کدام از ما افراد غیر حرفه ای که خود را یک طراح تمام عیار می دانیم توجه به جزئیات و توان تصور طرح کلی در ذهن است.
جزئیاتی مثل هارمونی رنگ های به کار رفته در آویز لوستر ها، تابلو های رنگی روی دیوار ها، خط نوشته های رنگی و حتی شیشه های رنگی دکور آشپزخانه که از چشم طراحان چوبین گستر نیفتاده و توانسته سرزندگی و گرما را به فضای کافه-رستوران بوکالانج بیاورد.


گروه طراحان چوبین گستر از سال ۸۵ در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی شروع به فعالیت کرده اند و در حال حاضر از تیم تولید، تیم طراحی، تیم فروش مجزا برخوردارند.

 بازسازى و طراحی و  اجراي پروژه هاى مسكونى و تجارى، بخشى از خدمات گروه طراحان چوبين گستر مى باشد و ارائه خدمات با کیفیت با قیمت های متناسب را از مزیت های خود می دانند.
شوروم دائمی مجموعه چوبین گستر در منطقه دلاوران تهران است؛ كه عزيزان با هماهنگى قبلى با شماره های ۰۹۱۲۱۵۹۳۸۴۶ و ۰۹۱۲۲۳۰۸۵۴۰، مي توانند از آن بازديد کنند.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

وسایل سنتی خانه، هیجان انگیزترین شوروم گردی آلاله در گالریا + ویدیو

اگر قسمت های قبلی شوروم گردی با آلاله رو دیده باشین می دونید که قراره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *