خانه / دسته‌بندی نشده / «پویش هم‌شاگردی» و تهیه لوازم‌التحریر برای دانش آموزان بی‌بضاعت- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

«پویش هم‌شاگردی» و تهیه لوازم‌التحریر برای دانش آموزان بی‌بضاعت- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

حامد وحدتی‌فر، مسئول گروه جهادی احسان، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به برگزاری پویش هم‌شاگردی گفت: طی فراخوانی که در سطح شهر زده شد، دفترها و کاغذهای باطله جمع‌آوری می‌شود. این فراخوان از اوایل خردادماه آغاز شده و تا اواخر تیرماه ادامه خواهد داشت. ما با جمع‌آوری کاغدهای باطله و تبدیل آن‌ها به دفتر مشق و لوازم‌التحریر برای دانش‌آموزان بی‌بضاعت به این قشر از مردم کمک خواهیم کرد.

وی افزود: تاکنون حدود یک تُن کاغذ باطله از طریق پایگاه مردمی که برای تحویل در اطلاعیه پویش هم‌شاگردی معرفی شده بود، جمع‌آوری شده است. ضمن اینکه بچه‌های جهادی در روزهای پنج‌شنبه و جمعه هر هفته برای دریافت این کاغذها به درب منزل متقاضیان نیز مراجعه می‌کنند. بعد از اتمام زمان جمع‌آوری کاغذها، با فروش آن هزینه دفتر مشق‌ها تأمین شده و هزینه مابقی لوازم التحریرها نیز توسط خیرین تأمین خواهد شد.

وحدتی‌فر با اشاره به تهیه لوازم‌التحریر از مبالغ به دست آمده گفت: ۵۰۰ بسته لوازم‌التحریر اولیه دخترانه و پسرانه که برای هر بسته حدود ۲۵ الی ۳۰ هزار تومان هزینه شده است، تهیه خواهد شد. این بسته‌های لوازم التحریر به دست سر شبکه‌های جهادی می‌رسد تا در مناطقی همچون پیشوا، بشاگرد، رباط کریم، خیرآباد ورامین و…توزیع شود. منطقه هدف ما برای توزیع این بسته‌ها مناطق محروم حاشیه شهر تهران است.

مسئول گروه جهادی احسان در انتها با اشاره به اهداف پویش همشاگردی تصریح کرد: با این کار هم از محیط زیست حمایت می‌کنیم و هم با خرید لوازم التحریر ایرانی از تولید ملی حمایت خواهد شد. با توجه به اینکه بسیاری از دانش‌آموزان در این کار جهادی مشارکت می‌کنند، به نوعی فرهنگ‌سازی در بین این قشر نیز به شمار می‌آید.

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دکور خانه ایرانی، طراحی منزل خانواده چهار نفره در همدان!

زمانی که فردی بخواهد از دانش علمی و تجربی خود برای دکوراسیون منزل استفاده کند، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *